Jūsų pirmasis šiltnamis

Jei norite bent šiek tiek laiko praleisti gamtoje, dirbant žemę, o taip pat ir užsiauginti vieną kitą prieskoninį augalą ar gardžią daržovę – šiltnamiai gali būti vieta, kur tokios svajonės išsipildys. Įrenginėjant pirmąjį šiltnamį, gali būti nejauku, gali kilti klausimų, kokia šiltnamiai kaina įrengiami, ar apsimoka, o kas, jeigu derlius nepasiseks. Iš tiesų, šiltnamiai yra kiekvieno iš mūsų asmeninis reikalas – vieni žmonės iš to gauna psichologinį pasitenkinimą, kiti užsiaugina tikrai daug vertingo maisto. Galų gale, kai kurie dalykai taip paprastai finansiškai neįvertinami, nes šiltnamiai suteikia tikrai ekologiškus augalus, kuriuos jūs pats su meile užauginate, todėl tai yra didelė nauda. Kaip pasiruošti pirmajam savo gyvenime šiltnamiui?

Pirkite sėklas

Šiltnamis jūsų soduiSėklos yra tikrai nebrangus pirkinys ir vien dėl to šiltnamiai kaina visada apsimokės. Jeigu iš viso sėklų pakelio sudygtų derlius, matytumėte, kad nauda yra kone šimtaprocentinė, nes sėklos pigios, o daržovės brangios. Pirkite sėklas pagal tai, kokiu metu ką norite užsiauginti. Net ir salotų ar ridikėlių yra skirtingų rūšių. Vienus reikia daiginti kovo mėnesį, kitus liepą. Ant sėklų pakelių bus parašyta, kada jie turi išdygti.

Išsirinkite gerą vietą sklype

Turite nuspręsti, kur statysite šiltnamį. Derlinga žemė pažadės atnešti geresnį derlių, tad geriau šiltnamį statyti ten, kur žemė nenualinta, o galbūt netgi metai iš metų vis būdavo patręšiama. Taip pat reikia užtikrinti, kad į šiltnamį lengvai pateks saulės šviesa, jos neužstos pastatai ar medžiai.

Sudirbkite žemę

Žemę reikia patręšti, tą daryti reikėtų anksčiau. Taip pat reikėtų ją sukasti, išravėti, išimti visas piktžolių šaknis. Supurenti, formuoti lysves. Aišku, tą reikia daryti, kai jau yra pastatytas pats šiltnamis. Šiltnamiai gali būti stikliniai, plastikiniai, poli karbonatiniai ir kitokie. Sudirbdami žemę pamatysite, kad ši gali iš tiesų atnešti puikius rezultatus, ji jūsų akyse taps minkštesnė, labiau tinkanti darbui.

Sėkite

Suformavę lysves, gražiai sėkite sėklas į žemę. Sėkite taip ir tokiais atstumais, kaip rekomenduojama ant sėklų pakelio. Padarę vagelę ar duobutę sėkloms, ją iš pradžių sudrėkinkite vandeniu, tačiau perlieti nereikia. Geriau, jeigu vanduo bus šiltesnis, o ne ledinis. Vėliau, kai išdygs pirmieji daigai, veikiausiai reikės daigus pikiuoti (retinti), nes užgoždami vienas kitą ir konkuruodami jie tik pakenks šiltnamiui. Prižiūrėkite savo šiltnamį jį liedami, ravėdami ir stebėdami, ar nepasirodo kokių nors šiltnamio kenkėjų.

1 komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *