Vonia- nuo istorijos pradžios iki šiandien

Kūno švarinimasis svarbus ne tik žmogui, bet ir visiems gyvūnams. Žinduoliai prausdamiesi apsisaugo nuo bakterijų, susirgimų. Žmogus skiriasi tuo, kad jam maudymasis ne svarbus ne tik apsišvarinimui, bet ir savotiškai meditacijai. Dušas ir vonia mums be galo svarbūs. Žmonės puoselėja savo vonias, šioms pasenus, vykdomas vonių restauravimas, siekiama kuo jaukiau įrengti vonios kambarį, didelę reikšmę įgauna tai, kokios vonios plytelės pasirenkamos, koks interjero dizainas kuriamas. Šiandien straipsnelyje trumpai apžvelgsime vonios naudojimą istorijoje.

Restauruota voniaŠiandien žmonės yra apsėsti savo kūno priežiūros. Prausiamės kelis kartus dienoje, turime gausybę priemonių puoselėti kiekvieną savo kūno lopinėlį, stengiamės visada išlikti kvapnūs, švarūs ir higieniški. Higienos normų nesilaikantis žmogus visada įgauna neigiamą reputaciją, tai sukelia socialines problemas artimoje aplinkoje. Tačiau turbūt daugelis yra girdėję, kad anksčiau žmonės ne itin stengdavosi laikytis higienos normų. Buvo laikas, kai apsiprausiama buvo tik kelis kartus į pusmetį, o apie dantų valymą išvis nebuvo ką kalbėti. Taigi, kada žmonės ėmė praustis? Įdomu tai, kad pačiais seniausiais pagonizmo laikais, buvo tikima, kad nusirengimas nuogai yra savotiškas atsidavimas blogosioms jėgoms, buvo tikima, kad tai žmogus tampa labiau pažeidžiamas, todėl išsirengti žmonės apskritai vengdavo. Taip pat kai kuriose civilizacijose buvo tikima, kad leidimas vandeniui liesti nuogą kūną gali jį stipriai susargdinti. Vis dėlto, su laiku žmonės ėmė sukti galvą, kur slypi tokio didelio susirgimų, ligų ir infekcijų protrūkio priežastis? Maro protrūkio laikotarpiais, žmonės pastebėjo, kad prausimasis šiltu vandeniu padėdavo jaustis geriau ir netrukus buvo pamažu atrandamos gerosios vandens savybės.

Pirtys ir prausimosi malonumai didelę prasmę įgavo Senovės Romoje bei Graikijoje. Pirtys būdavo erdvės politiniams pašnekesiams, aistringiems meilės žaidimams, meditacijai. Tiesą sakant, pirtyse vykdavo tikros puotos, žmonės vaišindavosi ir pramogaudavo. Būdavo atskirtos vyrų ir moterų pirtys arba bendrosios, skirtos meilės žaidimams. Tiek vyrams, tiek moterims buvo svarbus kūno ir grožio kultas,

Viduramžiais didikai prausdavosi ne dažnai, tačiau prausimosi procesai jau buvo apipinti savotiškais ritualais. Į vandenį buvo pilama įvairių aliejų, kvapų, kūną atpalaiduojančių medžiagų. Didikus prausdavo tarnai, būdavo stipriaiįmasažuojama oda. Tiesa, rankas praustis prieš valgį buvo gana įprasta net tarp žemesnio sluoksnio atstovų. Vonios imtos įrenginėti daugelyje namų ir štai, turime tai, ką turime.

Jeigu senesniais laikais vonia tebūdavo atskira talpa vandeniui, šiandien vonios įmontuotos į vonios baldus, turi įvairiausių funkcijų. Kadangi naudojimo apkrova šiam daiktui yra gana didelė, su laiku jis praranda baltumą ir gerą išvaizdą. Tokiais atvejais reikalingas vonios restauravimas. Lietuvoje šias paslaugas teikia UAB Vonia vonioje. Įmonė susidėvėjusias vonias atnaujina ypač šiuolaikišku metodu, kuris užtikrina ilgaamžiškumą. Vos per porą valandų ant seno vonios pagrindo sumontuojamas naujas įdėklas. Dvigubas vonios sluoksnis užtikrina gerą vandens temperatūros išlaikymą, ilgaamžiškumą ir patvarumą. Egzistuoja ir daugiau vonios atnaujinimo būdų, tačiau minėtasis įgauna vis didesnį populiarumą.

Renkantis vonios kambario apdailos medžiagas, svarbu rinktis tokias, kurios yra pakankamai atsparios drėgmei. Geriausia rinktis kokybiškas vonios plyteles, skirtas būtent vonios kambario apdailai. Tai ne tik geriausias sprendimas, norint užtikrinti atsparumą drėgmei, bet ir lengviausiai prižiūrima apdaila. Bendrovė Eurokeramika siūlo platų plytelių pasirinkimą. Čia galite įsigyti plyteles ne tik vonios, bet ir kitų erdvių apdailai. Vienspalvių, spalvotų, mozaikinių plytelių pasirinkimas išties platus. Štai Vaida iš Vilniaus rajono, neseniai nusprendusi atsinaujinti savo vonios kambarį, apdailai rinkosi skandinavišką vonios kambario stilių. Plyteles moteris rinkosi būtent iš bendrovės Eurokeramika. Puikus kainos ir kokybės santykis, didelis stilistinis pasirinkimas ir naudingi specialistų patarimai – tai, kas patraukė Vaidos dėmesį. Vokiška kokybė nepaliko abejonių.

Vonia yra vieta, kur ne tik prausiamės, bet apmąstome dienos įvykius, pamedituojame, atsipalaiduojame. Jeigu jums reikalingas vonių restauravimas – atsinaujinkite, kad vonios kambarys jums vėl taptų maloniausias.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *