Kaip išsirinkti nešiojamąjį kompiuterį?

Pirkdami bet kokią buitinės technikos ar elektronikos prekę, daugelis susiduria su dilema – kurį variantą pasirinkti? Kai IT tobulėja taip sparčiai, ypač renkantis kompiuterį norisi neatsilikti nuo technologijų ir įsigyti tokį, kuis bent kelerius metus nepasentų morališkai ir būtų geidžiamiausių, perkamiausių viršūnėse. Todėl ir aptarsime kelis pagrindinius aspektus, kurie sumažintų jūsų pasirinkimo vargus.

Nešiojamas ar stacionarus?

Visų pirma, prieš eidami į fizinę parduotuvę ar prieš pradėdami kompiuterio ieškoti internetinėje parduotuvėje, turite nuspręsti, kokį kompiuterį – nešiojamąjį, planšetinį ar stacionarų – ketiname pirkti ir kuris labiausiai atitiktų poreikius. Pasirinkimas labai priklauso nuo to, darbui ar pramogoms kompiuterį perkate, tačiau bet kokiu atveju tarp perkamiausių išlieka nešiojami kompiuteriai ir juos vidutiniškai, bent jau prieš kelerius metus, pirkdavo 9 iš 10 pirkėjų, palyginus su stacionarių kompiuterių pirkimais. Tuo tarpu pastaraisiais metais nešiojamas kompiuteris vis dažniau konkuruoja su planšetiniu.

Tavo nešiojamas kompiuterisKodėl nešiojamas, o ne stacionarus kompiuteris, paaiškinti paprasta: nešiojamas kompiuteris suvartos kelis kartus mažiau elektros energijos nei stacionarusis, yra patogesnis, mobilesnis, mažesnis ir t. t. Be to, daugelis nešiojamųjų kompiuterių pastaraisiais metais taip ištobulėjo, kad savo funkcionalumu nebenusileidžia stacionariesiems. Nuolatos mažėja ir nešiojamųjų kompiuterių kainos: už vis mažesnę sumą galite įsigyti patikimą ir galingą įrenginį.

Koks gamintojas?

Kai jau žinosite, stacionaraus ar nešiojamo kompiuterio variantas geresnis jūsų atveju, kitas pasirinkimo momentas, kurį taip pat turėsite įvertinti – tai gamintojas. Kaip silpnesni gamintojai įvardijami EMachines, Acer, Sony, Lenovo. Dar skeptiškiau vertinami tie kompiuteriai, kurie apskritai neturi pavadinimo – būna ir tokių kompiuterių, kurie yra surinkti, pavyzdžiui, Lietuvos įmonėse iš atskirų dalių. Jei stacionarūs surinkti kompiuteriai būna dar santykinai kokybiški, nešiojamo surinkto iš atskirų dalių verčiau nepirkti.

Gerą vardą rinkoje pelnę gamintojai – tai Apple, Asus, Dell, HP. Dell nešiojamus kompiuterius pirkti verta dėl kelių priežasčių. Pirma, šio gamintojo įranga yra pakankamai kokybiška ir tarnauja ilgiau nei kitų. Antra, DELL nešiojamiesiems suteikiamas net trejų metų garantinis laikotarpis, taigi net trečdaliu ilgesnis negu suteikia kiti gamintojai. Tiesa, yra ir vienas trūkumas – šių kompiuterių tvarkyklės dažnai kelia keblumų instaliuojantis įvairias programas. Asus kompiuteriai lietuvių vertinami jau daugiau nei dešimtmetį dėl geros kainos ir kokybės santykio, be to, garantinis laikotarpis taip pat siekia trejus metus.

Kai preliminariai būsite apsisprendę, kurio gamintojo nešiojamą kompiuterį rinktis, beliks išsirinkti modelį. Kad pasiriktumėte teisingai, reikės įvertinti centrinį procesorių, RAM, vaizdo plokštę, kietojo disko talpą, ekrano įstrižainės dydį ir kt.

Centrinis procesorius lemia, kaip greitai nešiojami kompiuteriai atlieka kasdienes užduotis. Kompiuterio spartą taip pat stipriai lemia ir operatyvioji atmintis. Kietasis diskas yra informacijos talpykla. Taigi verta gerai pagalvoti, kiek talpaus kompiuterio jums prireiks. Dar reikės įvertinti informacijos nuskaitymo bei įrašymo spartą, buferio talpą ir kt. Įvertinti visus šiuos dalykus ne taip jau sudėtinga – paimkite ir tarpusavyje lyginkite kelis kompiuterių modelius: kurio parametruose skaičiukai bus didesni, tą pagal šiuos pasirinkimo kriterijus ir galima laikyti verčiausiu dėmesio.

Jei esate grafikos dizaineris ar mėgstate žaisti kompiuterinius žaidimus, dėmesį teks atkreipti ir į vaizdo plokštę. Prie vaizdo plokštės aprašo ieškokite prierašų ATI, Nvidia. Tikėtina, kad kompiuteris, prie kurio prirašyta Intel, neturės tokios geros vaizdo plokštės kaip du anksčiau aptartieji.

Vienas iš paprasčiausių momentų – pasirinkti kompiuterio ekrano dydį. Tradiciškai ekranas būna 17-21 colio dydžio.

1 komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *