Neplauti indai – dažna konfliktų priežastis

Ar kada pagalvojote, kad neplauti indai būna viena dažniausių buitinių susipykimo priežasčių? Atrodo, juk viskas taip paprasta. Tereikia išsiplauti savo lėkštę pavalgius, tačiau dažnai žmonės tokių principų nesilaiko ir kyla konfliktai.

Augančios krūvos efektas

IndaiKodėl dažniausiai žmonės susipyksta dėl neplautų indų? Turbūt todėl, kad jie kartu gyvena ir negali vienodai džiaugtis bendromis erdvėmis. Neplautos lėkštės nervina, nes tai rodo nepadarytą darbą, tai primena, kad arba kažkada išsiplaus tas, kieno lėkštė, arba kitas, neapsikentęs ir susinervinęs, turės ateiti ir išplauti lėkštę.

Kaip randasi tos krūvos? Neplauti indai yra lyg tiksinčios bombos. Kuo ilgiau jie neplauti, tuo purvinesni. Tuo sunkiauatsiplaus. Tuo mažiau yra noro juos plauti. Be to, jie traukia kitus nešvarius indus kaip magnetai vienas kitą gerosiomis pusėmis. Iš kur ta trauka? Įsivaizduokite, ateinate su savo neplautu dubeniu, norite jį išsiplauti, bet kriauklėje jau stovi kitas didelis dubuo. Jis užima vietą, tam, kad plautumėte savo indą, turėtumėte jį laikyti aukštai ir nepatogiai pakėlęs, arba išimti tą esantį apačioje, arba jį taip pat išplauti. Taigi, kas atsitinka? Jūs tiesiog supykstate ir įstatote savo dubenį į tą, prieš tai. Vėliau pirmojo dubens savininkas nebe supranta, kas čia per krūva (čia tikrai ne jo vieno indas), ir taip pat nusišalina nuo indų plovimo. Taip ima augti dubenėlių ir lėkščių krūva, taip greta į tarpus prisideda puodelių su kavos tirščiais, taip pat drumzliname vandenyje į dugną nuskęsta šaukštai bei šakutės, niekas nežino, kiek ten jų nuskendusių likę. Galiausiai niekas nežino, kur kieno indas, kas kaltas, o kai viską tenka valgyti rankomis ir iš delno, paprastai kuri nors namų moteris, neiškentusi ir plūsdama visus piktais žodžiais, tiesiog išplauna tą krūvą. Tačiau jau labai greitai ima augti dar viena indai.

Kaip save disciplinuoti

Pagrindinis principas yra negalvoti, kad pasakymas „taigi tik vienas indas“ yra tiesa. Tai tas pats, kas sakyti „taigi tik viena blusa“ arba „taigi tik viena vėjaraupis“, kai mes žinome, jog jų tuojau užsiveis kolonijos. Čia yra nebe „tikvienas“, o „nors vienas“, kuris užveisia ir paskatina dauginimąsi. Todėl pagrindinis principas yra iškart susitvarkyti pavalgius. O jeigu gaminai valgyti, tai išsiplauti gamybos indus dar prieš einant srėbti savo sriubos, nes į tą laiką indų gali padaugėti ir vėl užsiveis krūva.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *