Danga stogui: kokią pasirinkti?

Danga stogui yra vienas pagrindinių dalykų, kuriuos vertėtų apsvarstyti, statantis namą. Stogo dangų pasirinkimas šiandien tikrai nėra labai mažas, tad rinktis yra iš ko. Žinoma, kiekvienas pasirinkimas tikrai turi savų privalumų bei trūkumų, taigi, kaip išsirinkti tinkamiausią variantą?

danga stoguiBene dažniausiai pasirenkama plieninė, šiferio ar čerpių danga, ir kiekviena jų tam tikrais atvejais tikrai galėtų būti pačiu geriausiu pasirinkimu. Pavyzdžiui, plieninė stogo danga puikiai tiks tiems žmonėms, kurie dangai nenori išleisti daug pinigų, tačiau tikisi, kad stogas atrodys tikrai estetiškai. Plieninė stogo danga netiks tik tuo atveju, nei namas yra rąstinis – tokiu atveju tokia danga paprasčiausiai yra per lengva, tad kur kas geresniu pasirinkimu šiuo atveju gali būti čerpių stogo danga. Plieninė stogo danga gali būti ne toks geras pasirinkimas ir tuo atveju, jei stogas nėra taisyklingos formos – paprastai sunaudojamas nemažas medžiagų kiekis, be to, montavimas gali būti ne toks paprastas.

Šiferio stogų dangos namams taip pat gali būti puikus pasirinkimas, jei norima tikrai estetiškai atrodančio stogo, ir tam nesinori investuoti pernelyg daug pinigų. Tokiu atveju šiferis tikrai gali būti puikus sprendimas, tačiau kartais skundžiamasi, kad šiferio stogų dangos namas turi pernelyg siaurą spalvų pasirinkimą, o laikui bėgant pasirinkta spalva gali nublukti. Dažytas šiferis paprastai nublunka jau po maždaug penkerių metų, taigi, to atveju, jei šiferio spalva yra labai svarbi, vertėtų pagalvoti apie čerpinį stogą. Čerpiniai stogai pasižymi tuo, kad jų tarnavimo trukmė yra itin ilga, ir dėl stogo keitimo neteks rūpintis ilgą laiką. Čerpiniai stogai gali būti puikiu pasirinkimu tuo atveju, jei namas yra rąstinis – kitokios stogo dangos gali būti paprasčiausiai per lengvos. Čerpiniai stogai puikiai tinka mūsų šalies orų sąlygoms, tad galite būti garantuoti, kad toks stogas bus atsparus bet kokiam orui.

Taigi, kiekvienas pasirinkimas turi nemažai savų privalumų, tačiau turi ir trūkumų, todėl stogo dangą vertėtų rinktis neskubant ir tik gerai pasvėrus visus privalumus bei trūkumus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *