Dragūnų mikrorajonas

Naujų gyvenamųjų namų statymas bei rajonų kilimas didmiesčiuose šiandien įtakojamas ne populiacijos augimo Lietuvoje, o žmonių poreikių gyventi geriau, todėl aktyviai statomi butai Vilniuje Naujamiestyje, Klaipėdoje ir Kaune. Klaipėdoje jau yra įsikūręs Dragūnų mikrorajonas, kuris vis dar plečiasi ir auga, o jame įsikuria šeimos, senyvo amžiais žmonės bei retkarčiais studentai ar jauni žmonės. Klaipėdos Dragūnų mikrorajonas yra vienas pavyzdingiausių gyvenamųjų rajonų šiuolaikiniam žmogui, kuris nori pabėgti nuo miesto šurmulio gyventi tvarkingoje aplinkoje šalia gamtos. Dragūnų mikrorajoną nutarėme aptarti iš arčiau.

Saugumas, rami aplinka, geras susisiekimas

NaujamiestisKlaipėdos mikrorajonas yra įkurtas Klaipėdos nuošalėje, tačiau dar ne už miesto ribų, todėl jis pasiekiamas mikroautobusais bei autobusais. Pagal Dragūnų prototipą statomi butai Vilniuje Naujamiestyje, kuris yra miesto ribose, tačiau šalia gamta, ramuma, todėl tai puiki vieta pailsėti po darbų bei auginti mažus vaikus. Kaip ir Dragūnų mikrorajonas, taip ir visus kitus naujuosius gyvenamuosius namus stato gerai pasiekiamuose vietose, kur netoli yra mokyklos, darželiai, prekybos centrai ir kiti pastati.

Draugūnų mikrorajonas įkurtas prie Girulių miško, kuriame yra įrengti takeliai, kurie sutemus yra apšviesti. Takeliais mišku galima vaikščioti, važinėti dviračiais, riedučiais, įrengtos sustojimo vietos, vaikų žaidimo aikštelės. Važiuojant dviračiu iki jūros galima nuvažiuoti per dešimt minučių, todėl tai puiki vieta tiek susisiekti su miestu, tiek ir su jūra.

Kiekvienam kieme įrengtos vaikų žaidimo aikštelės, kurios yra naujos, o jei sulūžta nedelsiant yra sutvarkomos. Aplinka yra visuomet prižiūrima, todėl visuomet yra nupjauta žolė, švarios laiptinės, saugi aplinka, o rajone beveik niekada nepamatysi benamių žmonių, alkoholį ar narkotikus viešumoje vartojančių asmenų.

Netoliese tame pačiame rajone įkurta odontologijos klinika, grožio salonas, kuriame galima gauti kirpėjo paslaugas tiek moterims, tiek vyrams, tiek ir vaikams, manikiūrio, pedikiūro paslaugas, veido procedūras ir kitas paslaugas. Taip pat netoliese yra prekybos centras Rimi, vaistinė ir kitos mažos parduotuvės tokios, kaip Alynas, rūbų parduotuvė. Šis rajonas yra vis plečiamas, jame pagrinde vyrauja tik penkiaaukščiai namai, tačiau neperseniausiai pastatyas ir dvylikaaukštis. Šalia rajono yra poliklinika. Vienintelis minusas – tai Dragūnų batalionas, esantis šalia rajono iš kurio kartais girdisi įvairių pratybų garsai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *