Ekonomiško spausdinimo namuose principai

SpausdintuvaiPrasidėjus mokslo metams spausdintuvu kaseciu pildymas Kaune tampa dažnesniu dalyku, o vasarą ši veikla sulėtėja. Mat daugiausia spaudos reikia rudenį, ypač artinantis šventėms. Pirmiausia dėl to, kad daug kas sugrįžta į mokslus ir reikia daugiau spausdinti dėl to. Tiek moksleiviams, studentams, tiek mokytojams, dėstytojams. Antra, artėjant Kalėdoms padaugėja reklamos, informavimo, dovanų, o drauge dėl to – ir spaudos. Tačiau spauda yra brangus dalykas, ir tai išteklius, kurį visgi kartais galima būtų ir pataupyti. Kaip? Štai keletas patarimų, kaip spausdinti ekologiškiau ir ekonomiškiau.

Kasetes pildykite

Pirmiausia rekomenduojama spausdintuvu kasetes pildyti, kai tai yra įmanoma, o ne pirkti naujas. Tai ekologiškas sprendimas, mažiau sudarant atliekų, dažniau naudojant tą patį daiktą. Drauge tai ir pigiau jums patiems. Taigi, susiraskite jums patogią rašalo pildymo vietą, ir joje užsisakykite kasečių pildymą.

Rinkitės perdirbtą popierių, spausdinkite ant abiejų pusių

Jeigu jums nėra būtinas sniego baltumas, galite rinktis perdirbtą popierių. Taip prisidėsite prie judėjimo, kuriuo siekiama sumažinti popieriaus suvartojimą ir miškų kirtimą. Taip pat popierių galite taupyti ir paprasčiausiai atsakingiau žiūrint į jo naudojimą. Pavyzdžiui, pakuotę greitai suvartosite, jeigu spausdinsite visada ant švaraus lapo, net jeigu reikia tik kelias eilutes atspausdinti kažko nesvarbaus. Tarkime, norite atsispausdinti kažkokios kelionės aprašymą, nurodymus sau pačiam, sąrašus. Tikrai galite tiesiog spausdinti ant jau panaudotų lapų ir taip sutaupyti daug puikaus popieriaus.

Rinkitės spausdintuvą su eko nustatymais

Dar perkant spausdintuvą galima pasirinkti tokį, kuris turėtų ekologiškumo požymių. Galėtų pasiūlyti ekologiškesnį popieriaus suvartojimą. Galėtų pasiūlyti taip pat ir šviesesnio spausdinimo funkciją.

Šviesinkite tekstą

Dėl šviesesnio spausdinimo. Taip, tai dalykas, kurį jums reikėtų padaryti. Tą galima pasirinkti arba ant paties spausdintuvo, arba kompiuteryje spausdinant per nustatymus. Arba tiesiog galite spausdindami tekstą jį pirma nudažyti pilka spalva, bet tokia, kokią dar įskaitytumėte. Tai bus labai geras sprendimas.

Mažinkite šriftą, paraštes

Taupant popierių, reikėtų mažinti paraštes ir plėsti spausdinimo plotą, jeigu neprivalote laikytis tam tikrų raštinės reikalavimų. Taip pat taupant ir popierių, ir rašalą, reikėtų mažinti šriftą iki tokio, koks dar patogus įskaitymui.

Apkarpykite bilietus, prieš spausdinant

Bilietus turėkite telefone, jeigu keliaujate į renginius, nereikės net spausdinti. Bet jeigu ruošiatės lipti į traukinį, lėktuvą, o gal norite spausdintis viešbučio rezervaciją – tuomet prieš spausdinant iškirpkite tik patį bilietą. Dažnai dar faile būna pridėta visokių paveikslėlių. Jų jums nereikia, ir jie išeikvos daug spalvų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *