Elektroninės knygos – nemokama, paprasta, patogu

Visada knygos pasižymėjo didelėmis kainomis, o bibliotekos ne visada būna tinkama išeitis. Anksčiau nemokamos knygos buvo retas reiškinys, tačiau šiandien – tai kasdienybė. Mat knygoms nebereikia popieriaus ir kietų viršelių, kurie pakelia knygos kainas, šiandien turime elektronines knygas, kurios ne tik kainuoja pigiau nei tradicinės, tačiau ir siūlo platų nemokamų knygų asortimentą.

Elektroninių knygų amžius

Elementaru, kad šiandien elektroninės knygos keičia tradicines dėl savo privalumų gausos, nors vis dar yra nemažai žmonių, kurie skeptiškai žiūri į elektroninių knygų funkciją. Nenuostabu, kad tai dažniausiai yra konservatyvūs vyresnio amžiaus žmonės. Jaunosios kartos elektronines knygas vertina teigiamiau ir džiaugiasi jų privalumais, kurie pasižmyi aukščiausios klasės fukcionalumu kiekvieno žmogaus kasdienybėje.

Knygos skaitymuiPats didžiausias privalumas – tai komfortas, kurį suteikia elektroninės knygos. Nuo jų atsiradimo ne tik keliautojams, tačiau ypač studentams tradicines knygas keičia elektroninės. Studentams nebereikia nešiotis skirtingų storų vadovėlių, o keliautojams nerimauti dėl lėktuvų bagažų limito ir pasirinkimų kokią knygą pasirinkti. Šiandien kiekviename nešiojamame kompiuteryje, išmaniajame telefone ar planšetėje, kuri gali būti net mažesnė nei kai kurios knygos, galite sutalpinti ne vieną knygą, o visą biblioteką!

Be galo didelis privalumas yra tai, jog elektroninės knygos labai dažnai būna nemokamos knygos. Juk tradicinių nemokamų knygų (nekalbėkime apie bibliotekas) labai sunkiai surasite! Ir visuomet gali būti tikras, kad nemokamos knygos niekada nepasibaigs, mat jų kiekis neribotas. Tai ypatingai pravartu tiems, kurie mėgsta knygas skaityti originalia kalba. Lietuvoje didžioji dalis knygų yra lietuviškų vertimų, o grožinės literatūros anglų, vokiečių, rusų ar prancūzų kalba yra kur kas mažiau. Tačiau yra didelė tikimybė, kad norimą knygą originalia kalba galite rasti internete nemokamai, taip išvengdami išlaidų už siuntimą ir knygą bei taipogi laiko sąnaudų išeikvojimo.

Ypatingai studentams elektroninės knygos pravartu ne tik dėl jaučiamo svorio komforto, tačiau ir dėl mokymosi patogumo. Atsiradus elektroninėms knygoms studentams nebereikia ranka perrašinėti tekstus ant popieriaus ar į kompiuterį, norint pasidaryti mokymosi konspektą, šiandien jie gali taupyti laiką tiesiog nukopijuodami norimą tekstą iš elektroninės knygos į savo konspektą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *