Energetinis sertifikatas

Energetinis sertifikatas reikalingas tam, kad būtų nustatytas, koks pastato energetinis naudingumas, tai yra, kiek energijos suvartojama, norint apšildyti pastatą. Energetinis naudingumas išreiškiamas klasėmis, kurios žymimos raidėmis (nuo A iki G). aukščiausia klase laikoma A, ir tai reiškia, kad energijos sunaudojimas yra labai nedidelis. Jei atliekant skaičiavimus nustatoma, kad jūsų pastato energetinis naudingumas yra aukštas, tai gali jums padėti savo namą išnuomoti arba parduoti pačia geriausia kaina. Gana dažnai, ieškant savo būsto, norima, kad ne tik jo kaina būtų protinga, bet ir būsto išlaikymas būtų kuo pigesnis. Taigi, jei galima užtikrinti, kad namo energetinis naudingumas yra aukštas, tai gali padėti namą parduoti brangiau.

Šiandien norint parduoti ar išnuomoti namą, energetinis sertifikatas yra privalomas, taigi, tenka pasiieškoti specialistų, teikiančių tokias paslaugas. Tai nėra taip ir sudėtinga – tikrai galite rasti ne vieną ir net ne dvi įmones, siūlančias tokias paslaugas. Rinktis tikrai yra iš ko, ir jūs galite pasiteirauti kiekvienos įmonėskonkrečiai, kokios šių paslaugų kainos. Žinoma, skirtumas nebus labai didelis. Kaina paprastai priklauso nuo pastato kvadratūros ir nuo jo sudėtingumo. Paprastai atliekant skaičiavimus didelės kvadratūros namuose, kaina už kvadratinį metrą mažėja, taigi, tikrai neverta vargintis, kad už didelio pastato energetinio naudingumo skaičiavimus teks sumokėti krūvą pinigų – taip nebus, nes kainos tikrai įperkamos.

Skaičiavimai paprastai atliekami per vieną dieną, ir, sunku pasakyti, kiek tai užtruks konkrečiau – tai gali trukti ir kelias valandas, ir visą dieną.

Prieš atliekant skaičiavimus jums reikės pasirašyti sutartį ir pateikti reikiamus dokumentus. Kai tai bus padaryta, skaičiavimai jau galės būti pradedami, ir kai jie bus baigti, jums bus pateikiami sprendimai, kaip būtų galima padidinti energetinį naudingumą (jei, žinoma, to prireiks), ir tuomet jums bus išduodamas sertifikatas.

Taigi, visas procesas yra ganėtinai paprastas ir tikrai neatims daug jūsų brangaus laiko. Parduodant namą iš tiesų reikia išpildyti nemažai formalumų, ir energetinis sertifikavimas taip pat nėra išimtis. Vis dėlto, svarbu tai, kad šis formalumas gali būti naudingas jums patiems ir padėti namą išnuomoti arba parduoti už didesnę sumą. Taigi, to jums ir linkime!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *