Namo statybos ir energinio naudingumo sertifikatai

Vis daugiau šiuolaikiškų namų statoma stengiantis juos kuo geriau apšiltinti. Stogas, sienos, geri langai ir tinkamai įrengta ventiliacija garantuoja gerus rezultatus. Taip pat labai svarbūs energinio naudingumo sertifikatai, nes namo statybos turi atitikti keliamus energetinio naudingumo reikalavimus.

energinio naudingumo sertifikataiKaip apskaičiuoti energetinį naudingumą? Jums to daryti nereikia, nes tuo rūpinasi specialistai, kurie ne tik apskaičiuoja, bet ir išduoda sertifikatus. Dažniausiai skaičiavimai trunka vieną dieną, tačiau, jei tai didelis plotas, tai gali užtrukti. Daugelis nežino kam reikalingi tie dokumentai, kurie parodo, koks energetinis naudingumas. Viso to reikia norint parduoti ar pirkti namą ar butą. Turint šiuos duomenis mums paprasčiau numatyti galimas išlaidas per visus metus, o ypač tai aktualu žiemos mėnesiais, kuomet mokame daugiausia. Energinio naudingumo sertifikatai nurodomi žymėjimais. Jei matote A ar B klasę, tai bus gerai apšiltintas būstas. Kuo toliau nuo šios ribos, tuo blogiau. Pavyzdžiui, G klasės namas bus senos statybos ir neapšiltinas tinkamomis medžiagomis. Taigi, naudingumas žymimas nuo A iki G klasės. Tai parodo sąnaudas apšiltinti 1 kvadratinį metrą patalpų. Gyvenant prastai apšiltintame name teks mokėti labai daug už šilumą. Taigi, net ir perkant jį pigiai galima labai suklysti, nes tai nebus finansiškai tinkamas pirkinys.

Namo statybos yra labai atsakingas darbas. Nuo to, kaip tinkamai jis pastatytas ir kokios medžiagos naudojamos priklauso galutinis rezultatas. Svarbu ne tik pasirinkti tinkamą sklypą su visomis komunikacijomis, bet ir tinkamai parengti namo statybos projektą. Kartais besistatantys namus nuogąstauja, kad geros medžiagos kainuoja daug, o jei apšiltinimo medžiagos reiks dėti daugiau, tai kaina tuoj pat išaugs. Nebūtina pirkti pačių brangiausių medžiagų. Galima išsirinkti tokias, kurios atitiks kainos ir kokybės santykį. Negailėkite pinigų apšiltinimui, jau geriau įsigykite kuklesnius baldus. Juk juos galime vėliau pasikeisti, o tam, kad vėliau apšiltinti papildomai sieną ar stogą, gali tekti sumokėti gerokai daugiau. Taip pat svarbūs ir sandarūs langai bei durys. Žinoma, ir tinkama ventiliacijos sistema padeda taupyti šilumą.

Šilti namai ir mažos sąskaitos už šildymą nėra tiks svajonė. Nesvarbu, kad gyvename vėsaus klimato zonoje, tačiau galime pasirūpinti tuo, kad sumažintume išlaidas. Kiekvienas besistatantis namus gali pasirūpinti tuo, kad tinkamai apšiltinti namus. Jei perkate iš statytojo, tai klauskite apie energetinį naudingumą. Tik įsitikinę, kad namas, butas ar kotedžas pakankamai gerai apšiltintas – pirkite.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *