Fizinio asmens bankrotas – ne nelaimė, o išsigelbėjimas. Ką apie bankrotą žinoti privalu kiekvienam?

Fizinio asmens bankrotas yra procesas, kurio tikslas – atkurti Jūsų mokumą padengiant dalį įsiskolinimų, o likusias skolas nurašant. Tai Lietuvoje ir Europoje paplitusi praktika, kuri nėra tokia baisi, kaip skamba. Kaip žinoti, ar Jums verta skelbti bankrotą ir kaip atrodo šis procesas?

Ar asmens bankrotas legalus?

Asmeninis bankrotas yra teisminė procedūra, kurioje dalyvauja asmuo ar įmonė, negalinti grąžinti savo neapmokėtų skolų. Bankroto procesas prasideda skolininko pareiškimu, kuris yra dažniausias, arba kreditorių vardu, kuris yra rečiau. Visas skolininko turtas yra matuojamas ir įvertinamas, o turtas gali būti naudojamas daliai negrąžintos skolos grąžinti.

Štai ką verta žinoti apie bankrotą:

Bankrotas – tai yra teisminė procedūra, atliekama siekiant leisti asmenims ar įmonėms išsilaisvinti nuo savo skolų, kartu suteikiant kreditoriams galimybę grąžinti pinigus.

Bankrotas sprendžiamas Lietuvos teismuose. Yra įvairių bankroto rūšių, nuo asmeninio iki įmonės. Bankrotas gali leisti jums pradėti iš naujo, tačiau jis kelerius metus išliks jūsų kredito ataskaitose ir apsunkins skolinimąsi ateityje.

Galimybė gyvenimą pradėti iš naujo

Fizinio asmens bankrotas suteikia asmeniui galimybę pradėti iš naujo, atleidžiant skolas, kurių tiesiog neįmanoma sumokėti, o kreditoriams suteikiama galimybė gauti tam tikrą grąžinimo priemonę, pagrįstą likviduotinu asmens ar įmonės turtu. Teoriškai galimybė pateikti pareiškimą dėl bankroto yra naudinga visai ekonomikai, nes suteikia žmonėms ir įmonėms antrą galimybę gauti kreditą ir suteikia kreditoriams dalį skolos grąžinimo. Kai sėkmingai užbaigiamas asmeninis bankrotas ir jo procedūra, skolininkas atleidžiamas nuo skolinių įsipareigojimų, kurie buvo susidarę iki bankroto bylos iškėlimo.

Visos bankroto bylos Lietuvoje nagrinėjamos per teismus. Bet kokius sprendimus teisminėse bankroto bylose priima teisėjas, įskaitant tai, ar skolininkas turi teisę pateikti ieškinį ir ar jis turėtų būti atleistas nuo skolų. Bankroto bylų administravimą dažnai tvarko patikėtinis, pareigūnas, atstovaujantis skolininko turtui procese. Paprastai tarp skolininko ir teisėjo yra labai mažai tiesioginių ryšių, nebent kreditorius tam prieštarauja byloje.

Asmeninis bankrotas turi ir privalumų, ir trūkumų

Fizinio asmens bankrotas ir jo paskelbimas gali padėti atleisti jus nuo teisinės prievolės sumokėti skolas ir išsaugoti savo namus, verslą ar finansines galimybes, priklausomai nuo to, kokią bankroto peticiją pateikiate. Tačiau tai taip pat gali sumažinti jūsų kredito reitingą, todėl bent kurį laiką bus sunkiau gauti paskolą, hipoteką ar kredito kortelę, nusipirkti namą ar verslą arba net išsinuomoti butą: visi kreditoriai ar skolintojai, į kuriuos kreipsitės dėl naujos skolos (pvz., automobilio paskolos, kredito kortelės, kredito linijos ar hipotekos), jūsų ataskaitoje matys įvykdymą, o tai gali neleisti jums gauti kredito.

Todėl asmens bankrotas automatiškai nereiškia, kad pradėsite viską nuo pradžių, lyg baltas popieriaus lapas. Sprendimą dėl bankroto priimkite atsakingai, pasitarę su teisininkais ir finansų ekspertais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *