bronzos papuosalai

Papuošalai iš bronzos

Bronza yra gražus metalas, gyvuojantis jau tūkstančius metų. Daugelis žmonių gali susipažinti su didelėmis, trijų dimensijų skulptūromis iš bronzos (pavyzdžiui, A.Rodino skulptūra „Mąstytojas“). Metalas turi ilgą istoriją dėl savo sudėties ir ilgaamžiškumo. Bronzos amžius tokį pavadinimą turi dėl daugelio išradimų, kuriuos įgyvendinti padėjo bronza. Ji laikosi populiarumo viršūnėje net ir šiomis dienomis.

Papuošalai iš bronzosBronza yra vario ir alavo mišinio lydinys (90 % vario ir 10 % alavo). Bronzos gamyba yra mažiau toksiškas procesas, nei žalvario gamyba.

Papuošalams labai tinka žemės tonų spalvos – visi rudi atspalviai. Taip pat ir garstyčių, alyvuogių, persikų ir visos tamsios spalvos. Papuošalai prikausto dėmesį dėl savo sodrių ir šiltų spalvų.

Tačiau prieš įsigyjant bronzinių papuošalų, vertėtų žinoti, kaip Jūsų oda reaguoja į juos. Kai nuspręsite įsigyti bronzinių papuošalų, žinokite, kad reikės reguliariai rūpintis, kad papuošalai išsilaikytų sausi ir švarūs, nes bronza yra linkusi oksiduotis. Tai reiškia, kad bronzos metalas su laiku juoduoja, blunka ir nusidėvi dėl drėgmės aplinkoje ir deguonies poveikio. Ant dirbinių gali atsirasti patina (tai plona žalia, ruda arba mėlyna plėvelė ant varinių, žalvarinių ir bronzinių dirbinių paviršiaus). Vienintelis būdas užkirsti tam kelią – tai lakuoti bronzos gaminius. Reikia kruopščiai poliruoti papuošalus su sausu, minkštu audiniu. Kai kurie papuošalų valikliai arba šiurkštesni audiniai gali laką tiesiog nugramdyti. Kad taip nenutiktų, reikia reguliariai prižiūrėti papuošalus. Daugelis bronzos dirbinių savo sudėtyje turi nikelio. Kai kurie žmonės yra jam alergiški (6 iš 100 žmonių). Alergija gali pasireikšti nemaloniais išbėrimais, patinimais, akių paraudimu, niežuliu. Taip pat nuo bronzos gali pajuoduoti oda. Šie požymiai gali laikytis iki mėnesio laiko, net jei papuošalo jau nebenešiojate. Yra svarbu paminėti, kad veriami bronzos auskarai gali sukelti alergiją nikeliui, net jei ankščiau neteko kentėti nuo jos. Jei jums pasireiškia silpna alergijos forma, ją galima sumažinti padengiant papuošalus nagų laku.

Papuošalai iš bronzos tinka ir vyrams ir moterims. Moterys visą gyvenimą neatsispiria papuošalams, o paskutiniu metu ir vyrai po truputį jungiasi prie jų. Yra įvairus modelių ir dydžių pasirinkimas. Tai vienintelis metalas, kuris yra labai rafinuotas ir puikiai pritaikomas skirtingoms lytims. Juvelyrai dažniausiai gamina tipinius bronzos dirbinių modelius. Tačiau visada yra galimybė pasiūlyti savo dizaino variantus. Lyginant su kitais papuošalais, (pavyzdžiui, auksu ar sidabru) bronza yra gana nebrangus pasirinkimas, todėl Jums neteks gailėtis, jei įsigysite šiuos papuošalus.