internetine prekyba

Internetinė prekyba kitu kampu

Internetinė prekyba Lietuvoje yra gana naujas reiškinys. Prasidėjo ji dar 1999 metais nuo prekybos IT knygomis (books.lt – „Penki kontinentai“) ir telefonais (Omnitel.lt – dabartinis Telia), tačiau per daugiau nei 20 metų lietuviai vis dar labai mėgsta pirkti parduotuvėse ir grūstis eilėse. Internetinė prekyba vystosi gana įdomiai. Pateiskime keletą įžvalgų elektroninės komercijos tema.

Interneto prekybą Lietuvoje išpopuliarino… Aliexpress

Internetinė prekyba Lietuvoje vystėsi keliais šuoliais. Vienas iš šuolių buvo šviesolaidinio interneto atsiradimo laikotarpiu, kai nebereikėjo DSL modemų, kitas šuolis – kai visi bankai išvystė savo elektroninę bankininkystę, o dar vienas šuolis įvyko palyginus neseniai, vos prieš keletą metų. Lietuviai atrado Aliexpress ir kitas kiniškas parduotuves. Šios parduotuvės kai kam tapo net ir pirmosios, nes būtent jose žmonės puolė pirkit tam tikrus nedidelius daiktus ir siųstis juos į Lietuvą. Nesutrukdė net ilgas pristatymo laikas, svarbu buvo kelis kartus mažesnė kaina.

Aliexpressas atnešė ir kitą madą – lyginti Aliexpress puslapyje reklamuojamas prekes su realybėje atsiųstais daiktais. Išėjo nemažai juokingų memų, kurie įrodo, kad reklama yra tikrai apgaulinga, o photoshopas – galingiausias įrankis.

Atvažiuojamoji elektroninė prekyba

Skaityti toliau