Kaip susirasti darbą

Susiraskite darbąŽmonės, kurie neranda norimo darbo, tikina, kad Lietuvoje gyventi yra labai sunku. Tie, kas susiduria su sunkumais susirandant darbuotojus, sako, kad nėra, kas dirba. Tie, kurių nepriima į jokį darbą, sako, kad nėra ką dirbti. Kartais atrodo, kad tokios problemos kyla ne tik dėl iš tiesų netinkamų sąlygų specialistams ar per prastų darbuotojų, bet ir dėl abipusio nesusikalbėjimo. Tam tikros įmonės, užsiimančios personalo atranka, paprastai stengiasi išspręsti tokias problemas, tačiau ne visada tai reiškia, kad problemos ir bus greitai bei tinkamai išspręstos taip, kaip norima. Visgi, prie problemų sprendimo ir to, kad darbuotojų grupė būtų suformuojama produktyviai, turi prisidėt ir patys darbdaviai, ir darbuotojai. Šį kartą kalbame amžina tema – kaip kalbėti, kad gautum darbą.

Tikslumas ir trumpumas

Kaip žinome, darbuotojų atrankoje seka keli etapai. Paprastai viskas prasideda nuo laiško. Jūs randate skelbimą, o tada siunčiate laišką apie tai, kas esate ir, ko norite, ką siūlote. Matote, kaip atrodo darbdavio skelbimas? Per minutę ar dvi jūs perskaitote visą reikiamą informaciją. Taip turi atrodyti ir jūsų CV bei motyvacinis laiškas. Nereikia prirašyti ir pripasakoti to, kas nebūtina, taip pat reikia tiksliai įvardinti svarbiausius dalykus, visur įvesti struktūrą. Darbo pokalbio metu jūs taip pat turite iš visų jėgų mąstyti, kai su jumis kalbama, ir pasakyti tikslius atsakymus, negaišinti laiko nesąmoninga beletristika.

Galvoti ne tik apie darbo pokalbį

Vienas dalykas, kuris pakeis jūsų požiūrį į darbo pokalbius ir įsidarbinimą apskritai – tai platesnis laiko suvokimas. Nėra gerai, jeigu jūs orientuojatės tik į akimirką. Mąstote, kaip jums pasirodyti darbo pokalbyje, kaip būtų gerai paskui iki vasaros pabaigos ten pradirbti, ir pan. Galvokite, leiskite sau galvoti labai plačiai. Apmąstykite savo praeitį, savo patirtis, pagalvokite, kuo šis darbas toks pats arba kitoks, lyginant su buvusiais. Apmąstykite ateitį, svarstykite, kiek laiko čia iš tiesų norėtumėte dirbti, ką iš tiesų labiausiai norite veikti, ir kokių rezultatų norite pasiekti čia. Tai nereiškia, kad turite apie visa tai kalbėti susitikimo metu. Pakanka tiesiog žinoti ribas savo darbinės veiklos, žinoti, kokia kryptimi jūs judate. Gal jums visai nebus užduota tokių klausimų, tačiau bus juntama, kad esate logiškas ir savimi pasitikintis žmogus, žinantis, ko nori. Taip pat, jeigu niekas nepaklaus, jūs vis tiek pasistenkite atskleisti savo planus neįsismarkuojant. Jei tai tikrai įmonė, kurioje labai norite dirbti, kurioje matote save išbandant kažką jums labai įdomaus arba įsivaizduojate darant save kažką tokio, ko nesugeba tikri – neslėpkite to, būtinai apie tai kalbėkite.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *