Namų šildymas dujiniu katilu

BuderusNors visas pasaulis yra tiesiog išprotėjęs dėl ekologijos, visos gyvenimo sritys vis daugiau ir daugiau remiasi tvaria energija, o ja dažniausiai tampa būtent elektra, kuria generuoja vėjo jėgainės ar saulės elektrinės, tačiau buderus dujiniai katilai vis dar išlieka itin paklausūs ir populiarūs Lietuvoje. Kodėl taip yra? Na, visų pirma reikėtų paminėti tai, jog buderus dujiniai katilai yra labai patrauklūs dėl savo praktiškumo. Būtent dujinis šildymas yra reikalaujantis mažiausiai vietos, be to jo įrengimo kaina yra pakankamai nedidelė. Tą patį galima pasakyti ir apie visos sistemos priežiūrą. Kadangi lietuviai yra labai praktiški žmonės, sugebantys gerai skaičiuoti savo pinigus ir finansus, visai nenuostabu, jog šie dujiniai katilai turi tokią gerą paklausą. O kur dar tas faktas, jog dujiniam katilui praktiškai nereikalinga katilinė! Šiems itin kompaktiškiems katilams tikrai nesunku surasti vietos ir kitose namų vietose, pvz. vonios kambaryje arba virtuvėje.

Kodėl dujinis katilas yra pranašesnis už kietojo kuro katilą? Egzistuoja daug priežasčių, tačiau visos jos linksta į dujinio katilo kainą. Pats katilas yra pigesnis, visa sistema ir jos įrengimas yra pigesnis, todėl pradinė kaina neabejotinai yra mažesnė dujiniam katilui. Priežiūros kaštai labai panašūs, todėl negalima išskirti nei vienos, nei kitos pusės. Pats šildymas su dujiniu katilu tikriausiai yra šiek tiek brangesnis – priklausomai nuo to, kokia yra dujų kaina ir už kokią kainą galima nusipirkti kietojo kuro. Tačiau kaina nėra vienintelis aspektas, į kurį reikėtų atsižvelgti. Tik pagalvokite, kiek vargo atkrenta nuo jūsų pečių, jei vietoje kieto kuro katilo pasirenkate dujinį katilą. Šildantis dujomis viskas ką jums reikia padaryti tai atsukti dujų kranelį ir pasirinkti temperatūrą, kurios pageidaujate savo namuose. Tuo tarpu jei šildotės kietu kuru ir norite sutaupyti, jums teks pirkti malkas ar kitą kietą kurą, surasti vietą, kurioje būtų galima visa tai sandėliuoti, pastoviai tvarkytis ir t.t. Be viso to, jums reikės ir rūpintis katilo kūrenimu, pasirūpinti, jog jam niekada nepritruktų kuro. Kaip matote, galite susidurti su kur kas daugiau sunkumų, o sutaupyti pinigai tikrai neatpirks jūsų brangaus laiko.

Kai kurie žmonės taip pat nerimauja dėl šildymosi dujomis – neva tai nėra saugu. Kaip bebūtų, šiuolaikiniai dujiniai katilai yra nuodugniai patikrinami, jie visiškai saugūs ir atitinka aukščiausius reikalavimus, todėl jaudintis tikrai nevertėtų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *