Patarimai pirmam plaukimui su baidare

Baidarių nuomaNors mūsų gamta Lietuvoje nėra labai išskirtinė ar įstabi, mes galime pasigirti tuo, jog turime daug įvairių vandens telkinių. Todėl vandens pramogos Lietuvoje yra ganėtinai populiarios – tiek upėse ar ežeruose, tiek ir Baltijos jūroje. Bene populiariausia ir plačiausiai prieinama pramoga yra baidarės. Baidarės Aukštaitijoje ir šio verslo rinka yra labai gerai išvystyta ir patogi, todėl šia pramogą galėsite išbandyti visiškai nepriklausomai nuo to, kurioje Lietuvos vietoje gyvenate.

Jei dar niekada nesate bandę plaukimo baidare, tuomet baidarių nuoma yra kaip tik jums – neskubėkite pirkti nuosavos baidarės, jei dar niekada to nebandėte ir nesate įsitikinę, ar šis užsiėmimas jums patiks. Tiesa, yra keletas dalykų, kuriuos reikėtų žinoti prieš išsiruošiant į kelionę su baidarėmis. Būtent apie juos dabar ir pašnekėsime.

Jei esate visiškai žalias ir nepasitikite savo jėgomis – geriausias sprendimas būtų užsisakyti pamoką pas profesionalą. Tiesa, jei baidarių nuoma turi instruktorių, toks instruktažas tikriausiai jau bus įskaičiuotas į pradinę nuomos kainą ir nieko papildomai užsakinėti jums nereikės. Instruktorius paaiškins kaip valdyti baidarę, kaip elgtis jei papulsite į nepageidaujamą situacija (pavyzdžiui, jūsų baidarė apvirs), bei pateiks visas kitas su saugumu susijusias instrukcijas. Po tokio instruktažo jausitės daug užtikrinčiau ir galėsite atsikratyti streso, kuris dažniausiai kamuoja žmones plaukiančius su baidare pirmą kartą.

Tikriausiai net neverta apie tai šnekėti, nes visiems turėtų būti aišku, jog vienas svarbiausių dalykų plaukiant baidare yra ne kas kitas, kaip irklas. Geras irklas gali kardinaliai pakeisti jūsų patirtį. Stenkitės gauti irklą kuris yra kuo lengvesnis. Prisiminkite, jog tam, jog pasiektumėte savo kelionės tikslą, irklą pakelti aukštyn ir nuleisti žemyn reikės ne vieną kartą, todėl jei šis bus sunkus, jūs tikrai labai pavargsite. Taip pat, jei esate tik pradedantysis, jums reikėtų kuo mažesnio irklo – nors judėsite lėčiau, bet galėsite geriau valdyti baidarę ir jausitės drąsiau.

Kalbant apie aprangą, visuomet renkitės atsižvelgdami ne į oro sąlygas, bet į vandens temperatūrą. Jei nutiks taip, jog jūsų baidarė apsivers (o plaukiant pirmą kartą tai yra labai tikėtina), jūs akimirksniu suprasite, jog rūbus reikia rinktis būtent pagal vandenį. Taip pat rekomenduotina į plastikinį maišelį įsidėti bent reikalingiausius sausus rūbus atsargai – jie taip pat gali išgelbėti jūsų kelionę baidare nelaimės atveju. Į tą patį maišelį galite įsidėti ir kitus svarbius daiktus – dokumentus, piniginę, telefoną.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *