Šypsokitės! Jus galbūt kažkas filmuoja…

Ar kada susimąstėte, kad jūsų kompiuterio, mobiliojo telefono ar net apsaugos sistemos kamera gali tarnauti ne tik jums? Galbūt net nieko neįtardami atliekate pagrindinį vaidmenį kieno nors transliuojamame realybės šou…

Non linear junction detectorPanašiai kaip kompiuterius nuotoliniu būdu taisantys IT specialistai, kenkėjai programišiai jūsų kompiuteryje ar telefone gali įdiegti piktybišką programėlę (trojaną), kurios pagalba gali slapta stebėti ką veikiate internete, skaityti jūsų žinutes, matyti ekraną ir klavišų paspaudimus ar pilnai perimti kompiuterio valdymą, įskaitant ir vaizdo kameros aktyvavimą. Tačiau nereikia būti nė hackeriu – tokia šnipinėjimo programinė įranga gali būti įsigyta internete, o Youtube apstu pamokėlių, kaip tokia naudotis.

Dažnai dėl įsibrovimų kalti patys nukentėjusieji, kurie nesiima net menkiausių priemonių tam užkirsti. Puikus to pavyzdys – nors įsigyja internetines apsaugos kameras, net nepasivargina pasikeisti jų standartinių slaptažodžių. To pasekoje kibernetiniai nusikaltėliai gali nesunkiai prisijungti prie tokios kameros ir net transliuoti jos fiksuojamą vaizdą visam pasauliui.

Kaip apsisaugoti?

Apsisaugojimo priemonių yra įvairių. Visų pirma – stiprūs telefono, kompiuterio ir IP kameros slaptažodžiai, reguliariai atnaujinama antivirusinė programa. Ir svarbiausia – nenaudojamą internetinę kamerą galite apsaugoti paprasčiausiai jos objektyvą užklijavę nepermatoma lipnia juosta (yra žinoma, kad taip daro net Facebook įkūrėjas Markas Zuckerbergas), tačiau ką daryti, jei tapote rimtesnio šnipinėjimo auka, pavyzdžiui, jei namie sumontuota nepastebima profesionali garso ar vaizdo įrašymo įranga? Savaime suprantama, jei tokia kamera turi objektyvą, jį irgi būtų galima užklijuoti, bet yra problemėlė – tokią kamerą pirmiau reikėtų surasti…

Net jei tiksliai žinote, kad pas jus namie šnipinėjimo įranga yra sumontuota, nenorint aukštyn kojomis apversti namų, ardyti sienų, lubų, baldų ir kitų daiktų, esančių kambaryje, padės tik profesionali elektroninės šnipinėjimo technikos aptikimo įranga. Jei leidžia biudžetas, labai puikus rekomenduotinas pasirinkimas būtų Selcom Security tiekiamas nelinijinio jungimo detektorius (non linear junction detector), gebantis nuotoliniu būdu aptikti bet kokią elektroninę įrangą, savo sudėtyje turinčią puslaidininkių. Kaip taisyklė, tokia yra beveik visa elektronika, ypač vaizdo ir garso įrašymo ar transliavimo technika. Rekomenduojame peržiūrėti visą šios kompanijos siūlomą blakių aptikimo įrangos (bug detection equipment) asortimentą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *