Studijos per ERASMUS

Jeigu studijų metu jauni žmonės neišvyksta į užsienį per studentų mainų programas, dėl to paskui dažniausiai gailisi. Sako, kad gal būtų užtekę ir tų kalbos žinių, o ir vertimo paslaugos kažkur užsienyje būtų padėję lengviau į viską pažvelgti. Deja, ne kiekvienas jaunas žmogus, dar tik besimokantis gyventi savarankiškai, išdrįsta save įmesti į visiškai svetimą kontekstą, to bijo. Tačiau štai Andrius sako, kad jam studentų mainų programa buvo geriausias gyvenime dalykas.

Kalbos barjeras buvo sunkiausias

Andrius buvo išvykęs per mainų programą į Prancūziją. Pats turėjo tik labai nedaug kalbos žinių, tačiau vis tiek labai norėjo, tad tikėjo, kad kažkaip pavyks. Tam, kad būtų išversti visi reikalingi Andriaus dokumentai, labiausiai padėjo vertimo paslaugos. O pačioje šalyje visgi buvo sunkiau.

Erasmus studentų mainai„Šiaip mano specialybė turėjo būti tame universitete Paryžiuje dėstoma anglų kalba. Bent jau taip visada būna rašoma tuose aprašymuose. Tačiau net ir prieš važiuodamas aš žinojau, kad bus truputį kitaip. Kad negalėsiu tiesiog nuvažiuoti ir susilaukti tų angliškų ir man puikiai suprantamų pasveikinimų bei paskaitų, nes visi kalba apie tai, kaip prancūzai nemėgsta anglų kalbos. Turėjau su tuo susipažinti ir susitaikyti dar prieš išvažiuojant, taigi, nors programos aprašyme ir buvo žadamos paskaitos anglų kalba, stiprinau savo prancūzų kalbos žinias prieš kelionę. Žinojau, kad jos tikrai prireiks. Ir tikrai – paskaitų anglų kalba išvis nebuvo. Išskyrus viena, kur dėstytoja beveik visada sirgdavo, o ir šiaip man pagal programą ne visai buvo tai privaloma. Tad koks gi ten buvo tas gyvenimas? Kiti malonūs studentai man labai padėjo pritapti, jų teikiamos vertimo paslaugos dažnai išgelbėdavo mano kailį, kai nieko nesuprasdavau paskaitose. Aišku, turėjau ten būdamas ir lankyti kalbos kursus, kurie man buvo tarsi antras kvėpavimas“, – dalijasi prisiminimais Andrius.

Buvo smagu ir surado tikrąją meilę

Jaunuolis sako, kad būtent per tuos kursus jis ir sutiko savo tikrąją meilę. „Tuose kursuose būdavo ir daugiau užsieniečių, ir aš ten susipažinau su latve. Ji man pasirodė tokia artima, dabar esame pora. Mes gyvename ne taip jau ir toli, mano tėvai iš Panevėžio, o tai visai netoli Latvijos. Šiaip studijose buvo labai linksma, buvo tikrai gerų vakarėlių. O ir pamačiau, kaip atrodo studijavimas tikrai geroje, kokybiškoje užsienio vakarietiškoje mokykloje“, – džiaugiasi Andrius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *