Kaip skaičiuoti mokesčius dirbant sau

Įmonėms, smulkesnėms ar didesnėms, apskaitos paslaugos paprastai yra atliekamos samdomų buhalterių arba tokias paslaugas teikiančių firmų. Tačiau darbo rinkoje yra ne tik įmonės, turinčios tokį statusą, ne tik organizacijos ir viešos įstaigos, bet ir individualiai dirbantys asmenys. Vieni dirba pagal verslo liudijimus, kiti turi patentus, treti dirba pagal individualios veiklos pažymas. Kiekvienas pasirenka taip, kaip jam patogiau.

Įmonių ir pavienių asmenų buhalterija

Apskaitau savo pajamasKuo iš esmės skiriasi minėtųjų pavienių asmenų ir didesnių susibūrimų veikla? Dažnai darbas asmeniškai yra labai specifinis, kai didesnės įstaigos gali teikti didesnį komplektą skirtingų paslaugų. Skiriasi ir apskaitos paslaugos, kurias turi suteikti buhalteriai. Pavieniai dirbantys asmenys paprastai savo mokestines ataskaitas ir mokesčių reikalus tvarko patys, o įmonėms tai atlieka buhalteriai. Dirbantį individualiai žmogų galima prilyginti labai mažai įmonei, nes jis taip pat turi viską atlikti teisiškai oficialiai, nepadaryti jokių su mokesčių mokėjimu susijusių prasižengimų. Be to, įmonėms, ypač toms, kurių darbuotojų kiekis iššoka iš makro įmonės apribojimų, reikia mokėti ir daugiau mokesčių. Gali būti mokami PVM, Sodros ir kitokie mokesčiai. Jeigu jūs nesate asmeniškai dirbantis žmogus, tuomet jūsų apskaitos paslaugos iki smulkmenų nedomina – juk šį darbą turbūt nudirba buhalteriai. O ką reikėtų žinoti tada, kai dirbate individualiai tik patys dėl savęs?

Kaip skaičiuoti mokesčius dirbant pagal individualią veiklą

Šį kartą apžvelkime mokesčių tvarkymo klausimus tų žmonių, kurie dirba būtent pagal mokesčių inspekcijos išduodamą individualios veiklos pažymą. Visų pirma, reikia žinoti, koks PVM mokėtojas jūs esate. Jeigu priklausote laisvosioms profesijoms (žurnalistas, programuotojas ir daugybė kitų), tuomet mokėti tenka 15 proc. PVM mokestį. Jeigu nepriklausote laisvajai profesijai, tada mokate 5 proc. mokestį. Tarkime, tai galėtų būti asmuo, kurio IVP yra apibrėžiama kaip meninė veikla. Jeigu niekur nedirbate kitur, taip pat neturite studento ar menininko, ar kito statuso, dėl kurio būtumėte automatiškai draudžiamas valstybės socialiniu draudimu, tuomet kas mėnesį SODRAI turite sumokėti ir socialinio draudimo mokestį. Jeigu šiuo draudimu jus draudžia kokia nors įmonė, akademinė organizacija (aukštoji mokykla), tada jo mokėti nereikia. Be to, kiekvienas taip dirbantis žmogus nuo kiekvienos gautos sumos turi sumokėti PVM ir SODROS mokesčius. Šis mokėjimas vyksta tada, kai kovo – gegužės mėnesiais yra deklaruojamos pajamos. Tada ir sumokami mokesčiai, tad patartina juos visą laiką kažkur kaupti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *