Ar statybininkai turėtų kištis į namo projektą?

Kartais atrodo, kad statydami savo namą viską žinote geriausiai: ir koks jis turi būti, ir kas yra termoviziniai tyrimai, ir koks namas turi būti, ir kiek medžiagos kainuoja. Juk tiek laiko apie viską skaitėte internete, tiek laiko praleidote „googlindami“. O tie statybininkai – jie tik pinigus „kala“ ir bando viską padaryti kuo brangiau. Bet ar tikrai?

Šeimininkas norėjo nešiltinti

TermovizijaŠtai vieno statybos projekto metu, kaip pasakoja profesionalūs statybų meistrai, šeimininkas jautėsi tikrai visažinis, visiškai nepaisė statybininkų siūlomų pakoregavimų. Meistrai iš karto žinojo, kad energinio naudingumo sertifikatai nebus suteikti pagal tokį šiltinimo planą, koks buvo numatytas. Dėl to bandė šeimininką įkalbėti šiek tiek pakeisti projektą. „Buvo akivaizdu, kad tokios sienos yra nepakankamai apšiltintos. Šeimininkas buvo gana šykštus, labai stengėsi taupyti. Pinigų akyto betono blokeliams nebuvo, todėl buvo dedamos pačios šalčiausios plytos. Su jomis būtina gerai apšiltinti namą, nes jos visą šilumą praleidžia. Tačiau pataupęs gerai statybinei medžiagai tas namo šeimininkas ir toliau norėjo taupyti, todėl jis taupė dar ir šiltinimui. Sutiko dėti tik vieną akmens vatos sluoksnį, kas mums atrodė išvis kaip kažkokia pražūtis. Juokinga su tokiu kiekiu tikėtis normaliai užsandarinti namą. To pasekoje, vėliau jam nepavyko gauti normalaus sertifikato, projektas buvo atmestas“, – prisimena vieną tokį atvejį meistrai.

Statybininkai įkalbinėjo

Taip pat jie neslepia, kad žmonių būna visokių, ir kartais jie kaip tik žiūri į statybininkus labai su dideliu pasitikėjimu. Jie prisimena, kad kartą jų iniciatyva name buvo atlikti termoviziniai tyrimai, kurie ir parodė, jog namui tikrai būtinai reikia patvarkyti dar kai kurias vietas ir geriau apšiltinti. „Šeimininkai labai džiaugėsi. Laimei, mes pasakėme, kad gali trūkti šilumos. Žinote, kiek paskui užtrunka per naują viską šiltinti ir tuos popierius tvarkyti, kad tik namas būtų geresnės energinės naudingumo klasės“, – prisimena meistrai.

Šeimininkas atleido statybininkus

Prisimena meistrai ir kraštutinumą – kada šeimininkas buvo taip savimi pasitikintis, kad tiesiog atleido meistrus. „Jissakė – aš viską internete pasižiūrėjau, jūs turbūt turite sutarę su kažkuo, kad aš pirkčiau iš jų medžiagas, dėl to man taip patariate. Jis tada mus atleido. Kiek mačiau, iki po šiai dienai dar nėra baigtos tos statybos, sustojo prieš du metus ir taip stovi. Turbūt šeimininko charakteris neprisidėjo prie progreso“, – svarsto darbų vadovas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *