Namo kenkėjai: kas gadina namo apšiltinimą

Termoviziniai sprendimaiKartais ne taip seniai statyto ir puikiu buvusio namo termoviziniai tyrimai gali parodyti liūdną dalyką – pasirodo, apšiltinimas labai sugadintas, namo sandarumas tikrai prastas. Paprastai šio tyrimo metu yra pagaminama speciali termo nuotrauka, kuri leidžia matyti, kurioje vietoje atsiranda namo pralaidumas. Kiekvienas šeimininkas gali kartais atlikti tokį tyrimą ne viena tam, kad galėtų namą priduoti, o tiesiog dėl savęs žinotų, kur yra silpnosios vietos. Kokios priežastys lemia, kad šiltinimo ir sandarinimo sistemos visgi ima irti, kas joms kenkia?

Pelėsis

Jeigu pradžioje energinio naudingumo sertifikatai buvo tikrai geri, tai didelė tikimybė, kad turėtų toks dalykas šiltinimo sistemų nenutikti, ji turėtų veikti pakankamai gerai, neturėtų supelyti akmens vata ar kažkokios hermetinimo medžiagos. Visgi, tenka pripažinti, dažnai viskas klostosi kitaip negu norėta. Kartais kažkur gali būti padarytas kažkoks brokas ir tarp sluoksnių gali imti kauptis drėgmė. Taip gali nutikti dėl netinkamai sumontuotos difuzinės ar kondensato plėvelės, dėl kitų klaidų statybinėse konstrukcijose. Kai kuriems namams reikia ir labai gerų ventiliavimo sistemų, jeigu jos neįrengtos, pelėsis gali pradėti atsirasti. Jis tikrai nepadeda jūsų šiltinimo sluoksniams ir gali juos sugadinti gana greitai.

Vabzdžiai

Tikriausiai termoviziniai tyrimai tokias sienas, paveiktas vabzdžių, parodytų labai įdomiai, nes kas kur pralaidumas temperatūrai didesnis būtų, kitur mažesnis, tačiau tai neturėtų aiškios sistemos. Kai būna problemos plyšiuose, languose ar kažkokiuose sudūrimuose, tas labai aiškiai atsispindi termo nuotraukoje. O štai tuomet, kai sienose apsigyvena musės, vabalai ir jų lervos, negali tiksliai pasakyti, kas nutiko. Tiesą sakant, tai gana liūdnas reikalas, kadangi tuomet tenka atplėšti konstrukcijas, keisti medžiagas, naudoti specialią dezinfekciją.

Pelės ir žiurkės

Taip pat nemalonu, kai namą ima graužti graužikai – pelės, žiurkės. Jos mielai prasigraužia akmens vatą ir įsikuria šiltam gyvenimui tarp sienų. Tai gali padaryti labai brangių nuostolių jūsų namui. Tiesa, termovizinė nuotrauka iškart atskleistų, kur yra tokios spragos, nes labai tiksliai matytųsi pagal temperatūrų skirtumus, kur yra galimi pažeidimai. Tačiau tuomet reikėtų taip pat nuardyti konstrukciją, sutvarkyti plyšius ir žinoma – išnaikinti kenkėjus. Iš kitos pusės, jeigu žinote, kad jūsų apylinkėje yra populiaru žiurkėms ir pelėms graužti žmonių namus, tuomet iš anksto užkirskite tam kelią ir naudokite specialias priemones, kurios naikina kenkėjus. Jums, kaip namo prižiūrėtojams, šie mieli padarai visgi turėtų būti kenkėjais, kadangi jie gadina jūsų nuosavybę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *