Biuro kėdės vadovui: kuo jos ypatingos?

DomusPatogi darbo vieta užtikrina darbų produktyvumą. Ypatingas dėmesys skiriamas vadovo darbo aplinkai. Ergonomija prasideda nuo taisyklingo sėdėjimo – biuro kėdės atitinka individualius darbuotojų reikalavimus. Svarbiausia – įsigyti konkretaus asmens fizinius poreikius atitinkantį baldą. Būtina įvertinti ir stilistinius sprendimus – biuro kėdė turi derėti prie bendros biuro atmosferos ir nuotaikos.

Rinkitės kokybę ir ergonomiką

Vadovo darbo kėdė turi būti tinkamai sureguliuota ir apgalvotai suprojektuota. Tai vienas svarbiausių saugaus ir produktyvaus darbo elementų. Visų pirma gera kėdė turi suteikti tinkamą atramą nugarai, tuomet – rankoms ir kojoms. Jei sėdėjimo poza yra netinkama, netrukus pradės erzinti raumenų ir nugaros skausmai. Kad biuro kėdė atitiktų jai keliamus kokybės reikalavimus, rinkitės žinomų gamintojų produkciją. Taip būsite tikri, kad kėdė tarnaus ne vienerius metus, bus patogiai reguliuojama, užtikrins maksimalų tvirtumą ir komfortišką sėdėjimą.

Trys kokybės reikalavimai

Ieškodami biuro kėdės, turite įvertinti 3 pagrindines jos dalis: atlošą, rankų atramas ir kojas. Tinkamas kėdės atlošas užtikrins taisyklingą ir patogų sėdėjimą darbo metu. Problemų gali kilti tuomet, jei kėdės atlošas bus netinkamo dydžio ar nekokybiškų medžiagų, taip pat – esant netinkamam sureguliavimui. Vadovui skirta biuro kėdė turi turėti lengvai reguliuojamą atramą, kuri palaikys taisyklingą stuburo padėtį įvairiomis sėdėjimo pozicijomis. Kokybiškas atlošas turi vertikaliai reguliuojamą aukštį, prisitaikantį prie skirtingo ūgio, ir išlenktą dalį nugaros įlinkiui. Atlošo mechanizmui keliami itin aukšti kokybės reikalavimai – jis turi tvirtai užsifiksuoti ir neleisti judėti apatinei nugaros daliai.

Rankų atramos suteikia daugiau patogumo ir komforto darbo metu. Jei renkatės kėdę, kurios atramos yra fiksuotos, galite jausti tam tikrų nepatogumų, pvz., jei porankiai yra per žemai, žmogaus sėdėsena išsikreips, greičiau pavargs pečiai, kaklas ir nugara. Svarbu įvertinti ne tik porankių aukštį, bet ir plotį. Jei rinksitės kėdę su itin didelėmis rankų atramomis, gali būti sunku kėdę pastatyti prie stalo. Tokiu atveju, naudodamiesi klaviatūra, turėsite stipriai pasilenkti į priekį, kas kels daug nepatogumų.

Patogiam darbui reikalingos ir tvirtos kėdės kojos. Jei biuro kėdė turi mažiau nei 4 kojas, ji negali užtikrinti stabilumo. Jei kojų ratukai gaminami iš pigių medžiagų, kėdę bus sunku valdyti, sunkiau pristumti (ar atstumti) nuo darbo stalo. Optimalus variantas – biuro kėdė su 5 kojomis. Beje, svarbu įvertinti ir patalpos grindis – turite įsitikinti, kad kėdės ratukai jų nesubraižys. Bendraudami su biuro baldų profesionalais, pvz., Domus galerija, būsite tikri pirkinio kokybe ir ilgaamžiškumu. Abejodami dėl savo sprendimo, pvz., kurią kėdę rinktis konkrečiu atveju, pasitarkite su pardavėjais, kurie atsakys į visus jūsų klausimus ir suteiks išsamią konsultaciją individualiu atveju.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *