Dantų protezavimas

Dantų protezavimas atliekamas arba dėl funkcionalumoDantys labai svarbūs kiekvienam iš mūsų. Netekus jų tenka spręsti klausimą apie protezavimą. Šiuo metu dantų protezavimas atliekamas arba dėl funkcionalumo, arba dėl estetinio grožio. Juk svarbu ne tik atstatyti kramtymo funkciją, bet ir nebebijoti šypsotis.

Tam, kad dantys būtų gražūs ir sveiki imamasi įvairių metodų. Pavyzdžiui, galimi įvairūs dantų balinimo Kaune būdai. Taip pat ir protezavimas būna įvairių rūšių. Šiuo metu labai populiarūs yra fiksuojami dantų protezai. Juos įprastai laiko šeši implantai. Taigi, jų negalės paprastai išimti net jūsų odontologas, todėl tie, kurie nerimauja dėl netinkamai prilaikomų protezų neturėtų nerimauti pasirinkę šį metodą. Nauji dantys niekuo nesiskirs nuo jūsų kitų dantų ir sudarys gražią visumą. Jūs galėsite ir vėl džiaugtis ne tik sklandžia kalba ar lengvai kramtomu maistu, bet ir gražia šypsena.

Ne paslaptis, kad daugelis kompleksuoja dėl savo šypsenos. Ypatingai daug nepatogumų kelia tai, jog nėra vieno ar daugiau dantų. Tuomet nepasitikima savimi, bijoma šypsotis ir taip prarandamas gyvenimo džiaugsmas. Viskas kardinaliai pasikeičia, kai žmogus ir vėl gali šypsotis nieko neslėpdamas. Taigi, nebijokite kreiptis į odontologus ir protezuotojus. Jie jums padės ir vėl atgauti pasitikėjimą savimi.

Populiarūs išlieka išimami protezai. Tai protezų rūšis, kuri dar skirstoma į dalinai išimamus ir pilnus protezus. Visiškai išimami protezai dedami labai retais atvejais. Galima paminėti ir daliniai išimamų protezų trūkumus. Tai apkrova likusiems dantims ir atraminėms vietoms. Be to, tai nėra itin patogu. Dažnai pasirenkami lankiniai protezai. Jie turi mažesnį metalinį karkasą ir taip mažiau pažeidžiama burnos ertmė. Be to, jie užima mažiau vietos, o žmogus jaučia mažiau diskomforto dėl to. Jie kabinami kabliukais arba specialiais užraktais.

Kuriuos protezus pasirinkti priklauso nuo daugelio kriterijų. Vienas iš svarbiausių – kaina. Vieni kainuoja labai brangiai, kiti pigiau. Vis dėl to, tai nėra pigios paslaugos, tačiau verta atkreipti dėmesį į patogumą. Taip pat protezų parinkimas priklauso ir nuo esamos dantų bei žandikaulio būklės. Tik įvertinus esamą situaciją galima tinkamai parinkti protezavimo rūšį.

Tuomet, kai trūksta dantų pasidaro sunku valgyti ir kalbėti. Tas sunkumas priklauso nuo to, kiek jų trūksta. Net ir vienas dantis yra labai svarbus, norint užtikrinti tinkamas funkcijas. Dantų protezavimas yra ta medicinos sritis, kuri padeda pasirūpinti kramtymo funkcijos atstatymu tuo pat metu grąžinant ir gražią šypseną.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *