Diskiniai skutikai, kas tai ir kam jie naudojami?

Susidūrusiems arba dirbantiems žemės ūkio srityje šis įrenginys tikrai nebus naujiena. Kadangi jis naudojamas jau pakankamai seniai, o ir mūsų šalyje per paskutinius metus jis smarkiai išpopuliarėjo. Todėl dabar į pagalbą apdirbant žemę jį pasitelkia vis daugiau ūkininkų. Kas leidžia ne tik supaprastinti visą darbą, bet ir jį atlikti žymiai efektyviau. Taigi, tai yra viena iš žemės technikos dalių, kuri naudojama kartu su traktoriumi ir skirta žemės darbams. Taip ruošiami laukai prieš naują sėją. Pats principas gana paprastas, įrenginys sudarytas iš daugybės diskų, kurie nuolat sukasi ir taip tarsi supjausto dirvą. Patys diskai dėl savo formos vadinami lėkštėmis, todėl kartais ir pats procesas vadinamas lėkščiavimu, bent jau ūkininkų tarpe. Ir nors be tokio įrenginio būtų galima apsieiti, tačiau jis tikrai naudingas bei gali nemažai padėti.

Kiek kainuoja toks įrenginys?

Kainą gali labai skirtis priklausomai nuo daugybės aspektų. Kadangi ir patys diskiniai skutikai gali būti tiek didesni, tiek ir mažesni. Todėl pagrindinė jų charakteristika yra darbinis plotas, kuris matuojamas metrais. Aišku, svarbus ir lėkščių skaičius bei visi kiti techniniai parametrai. Tačiau daugiausiai įtakos kainai turės šios technikos dydis bei jos funkcionalumas. Kuo naujesnis gaminys, tuo atitinkamai jis ir kainuos brangiau. Todėl nebūtų tikslinga lyginti naujausius ir naudotus variantus. Kadangi jų kainos gali skirtis netgi kelis kartus. Tačiau dažnu atveju tokį gaminį bus galima įsigyti už kelis tūkstančius Eurų, bent jau pigesnius variantus. O brangesni gali kainuoti ir keliolika tūkstančių ar netgi dar daugiau. Taigi, tikslią sumą paprasčiausia būtų sužinoti pasidomėjus, kokios vyrauja kainos jums tinkamų įrenginių. Kadangi ir pasirinkimas labai priklausys nuo jų savybių.

Ar brangesnis variantas bus geresnis?

Neretai gyvenime tenka vadovautis tokia taisykle. Kadangi kainos nėra nustatomos atsitiktinai. Tad gana įprasta manyti, jog už didesnę sumą galima įsigyti analogišką, tačiau kažkuo geresnį gaminį. Diskiniai skutikai taip pat nebus išimtis. Bet tikrai nereikėtų skubėti išlaidauti. Kadangi ši taisyklė ne visuomet ir pasiteisina. Tuo labiau, kad praktiškai bet kuris tinkamai pasirinktas įrenginys galės sėkmingai atlikti savo funkciją. Todėl pirmiausiai reikėtų įsivertinti, ko reikia būtent jums ir atliekamiems žemės ūkio darbams. O tuomet jau galima rinktis tarp tinkamų variantų bei žiūrėti jų kainas. Svarbu suprasti, kad naudotas ir naujas daiktas visuomet kainuos skirtingai. Ir vien dėl to, kad vienas iš jų yra naujas. Net jeigu naudotas bus puikios būklės. Taigi, kartais tai gali būti galimybė sutaupyti. Aišku, žinomesnių gamintojų produktai bus brangesni ir būtent tai neretai siejama su kokybe. Bet kiekvieną modelį reikėtų vertinti individualiai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *