Gyvulių registravimas – kas, kada ir kaip tai atlieka?

Kiekvienas darbas turi būti dokumentuojamas ir atliekamas tvarkingai. Jei nemokate ar abejojate, tam yra sukurti dokumentų šablonai bei visur pasiekama pagalba. Jeigu turite gyvulius – tai yra darbo dalis ir juos yra privaloma registruoti, ženklinti, taip pat galima vesti apskaitą bei atlikti laikymo vietos registravimą. Tad visai nesvarbu, nei kiek, nei kokių gyvulių turite, atminkite, kad jiems yra reikalingas gyvulių registravimas. Tam nėra išimčių. Jūs, kaip gyvulių augintojas, privalote užtikrinti, kad Jūsų laikomi galvijai būtų paženklinti teisės aktų nustatyta tvarka ir su tuo susijusiais terminais.

Kas gali atlikti gyvulių registravimą?

Šis darbas nėra nei nemalonus, nei sudėtingas. Savo ūkyje laikomus gyvulius ženklinti gali gyvulių laikytojas arba, jei yra poreikis – profesionalus šios paslaugos teikėjas. Tam, kad būtų atliktas ženklinimas, žmogus, atliekantis tokį darbą, turi turėti galiojantį mokymų baigimą patvirtinantį pažymėjimą. Ženklinimas nebus vienintelis darbas. Dar privalu registruoti galvijų, avių, ožkų, kiaulių, arklinių šeimos gyvūnų laikymo vietas bei jose laikomus galvijus, ožkas, avis, kiaules, arklinių šeimos gyvūnus.

Kada turi būti atliekamas kitų, smulkesnių, gyvulių registravimas?

Dokumentuose pažymima, kad kitų ūkinių gyvūnų (pvz.: žąsų, vištų, sliekų ir kt.) laikymo vietų, bandų ir jose laikomų ūkinių gyvūnų skaičiaus registravimas Registre privalomas tais atvejais, kai dėl šių ūkinių gyvūnų jų laikytojai siekia ir/ arba gauna valstybės paramą (visą paramos administravimo laikotarpį).

Jeigu tinkamai ir laiku priregistruosite ūkinius gyvūnus, išvengsite tam skirtų finansinių nuostolių. Geriau nerizikuokite prarasti gyvulių auginimo išmokas. Registravimą atlikite būtinai laiku. Dokumentuose turite pažymėte ir, jei keičiasi Jūsų auginamų galvijų, avių, ožkų ar kiaulių perkėlimas ir kaita. Pastarajai priskiriamas prieauglio atsivedimas, skerdimas bei gaišimas. Žemės ūkio ministerija už laiku neatliktus gyvulių laikytojo darbus gali skirti baudas. Ši ministerija skelbia, kad tikrai nemaža dalis reikiamų pateikti duomenų Ūkinių gyvūnų registrui yra pateikiama pavėluotai.

Kaip yra atliekamas gyvulių registravimas?

Tie ūkinių gyvūnų laikytojai, kurie turi prisijungimą prie Ūkinių gyvūnų registro, reikalingus duomenis registruoja patys. Prisijungimų neturintys piliečiai visą informaciją turi pranešti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos teritoriniam padaliniui, pateikdami užpildytą GŽ-2 ar GŽ-2a formą, arba kreipiasi į ženklinimo paslaugų teikėją.

Gyvulių registravimo terminai

Suskubti atlikti reikiamus darbus yra gerai, bet turite žinoti ir terminus jiems atlikti. Galime informuoti, jog ūkinių gyvūnų kaitos registravimui nustatyti yra net keli terminai. Avių, ožkų prieauglio atsivedimo duomenis šių gyvulių laikytojas registruoja paženklinęs avių, ožkų prieauglį per šešis mėnesius nuo atsivedimo, bet ne vėliau kaip prieš išveždamas iš laikymo vietos. Tarkim, avių laikytojas, kuris siekia valstybės paramos, jų prieauglį turi paženklinti per trisdešimt kalendorinių dienų nuo atsivedimo (vienu pranešimu registruojamas prieauglis ir pranešama apie jo atsivedimą).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *