Draudimas, keliaujant į užsienį

Planuojate malonias atostogas arba verslo kelionę užsienyje? Apsilankykite www.if.lt arba kito draudimo puslapyje ir išsirinkite draudimą. Vykti be jokio draudimo į užsienį – pavojinga.

Europos sveikatos kortelė

IFReikėtų paminėti, kad jūsų didžiausi nuogąstavimai dėl sveikatos draudimo galbūt bus patenkinti ir be privataus draudimo. Galbūt jūs galite tiesiog vykti ten, kur vykstate, iš teritorinės ligonių kasos pasiėmę atitinkantį dokumentą, įrodantį, kad turite draudimą Lietuvoje, taigi, jis galios ir kitur. Apie tai, kokiose šalyse ir kokiomis sąlygomis galioja Europos draudimo kortelė, būtinai skaitykite prieš išvykdami. Mat jūs ne visur gausite su ja tokį sveikatos aptarnavimą kaip pas mus. Kitur bus ir greitoji pagalba mokama ir daug kitų paslaugų, nes tokiomis sąlygomis sveikatos paslaugomis naudojasi ir vietiniai piliečiai. Daug kur tokia tvarka jums nepatiks, todėl tikrai verta iš anksto susitvarkyti šią problemą ir apsidrausti kelionių sveikatos draudimu.

Jei pakeis skrydžius

Kartais, kai skrendame su persėdimais, ir kai perkame skrydžius su persėdimais atskirai, o ne kaip vieną, susiduriame su daug rizikų, jog nespėsime į kokį nors lėktuvą. Gal persėdimui pasilikome labai mažai vietos, o dabar turime suspėti į kitą lėktuvą, ir dar bagažą spėti pasiimti. Tačiau, jeigu matysite, kad tas skrydžių keitimas yra rizikingas, būtinai drauskitės kelionės draudimu. Tuomet finansines išlaidas, patirtas dėl persėdimų ir vėluojančių lėktuvų ir dėl to galbūt nespėjimo į kažkurį skrydį, jums padengs draudimas.

Jei dings bagažas

Vienas nemaloniausių dalykų – kai jūsų bagažas nukeliauja ne ten, kur turėtų. Dėl to pirmiausia verta visada bent dalį daiktų dėtis į rankinį bagažą, kurį visada turėsite su savimi. Pačius svarbiausius, brangius daiktus taip pat reikia turėti su savimi. Na o dėl bagažo dingimo labai nebijoti. Jį vis tiek galiausiai atgausite, be to, nuostolius ir nemalonumus padengs draudimas.

Jei susirgsite

Kaip jau minėjome, nuo ligų neapsaugos tik Europos sveikatos kortelė, juo labiau, jeigu vyksite į kitą žemyną. Tad būtinai pasirūpinkite ir draudimu, kuris kelionės metu galės saugoti jūsų sveikatą.

Jei patirsite nelaimingą atsitikimą

Dažniausiai draudžiant sveikatą kelionėms į užsienį, dar sudvejojame dėl draudimo rūšies. Ar pakaks bazinio sveikatos draudimo, ar verta turėti ir apsaugą nuo nelaimingų atsitikimų? Išties, jeigu vykstate aktyviai poilsiauti, slidinėti, laipioti ir pan., tikrai verta turėti ir draudimą nuo nelaimingų atsitikimų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *