Kodėl verta statyti rąstinį namą

Vieniems labiauu patinka dideli mūriniai namai, kitiems priimtiniau rąstinių namų statyba. Kas geriau? Niekas nepasakys. Kiekvienam individualiai pagal poreikius. Tačiau mes galime aptarti, kuo būtent yra naudingi rąstiniai namai ir jų statyba.

Medžio energetika

Namai iš rąstųTie, kas stato namus iš rąstų, medienos, puikiai žino, kokia didelė yra medžio vertė ir energetika. Medis – tai gamta. Tai pati artimiausia gamtinė statybinė medžiaga, ji ypač daug reiškia lietuviams. Mes esame tie, kurie praeityje medžius garbino ir laikė šventais. Todėl medžio energetika yra tai, kas mums svarbu. Juk ir dabar visi geriausi lietuviški kurortai yra pušynuose – mums be galo gera atsipalaiduoti medžių pavėsyje, jaučiant jų gerąją energiją. Tad pasistatę rąstinį namą, jūs visada jausitės arčiau gamtos, arčiau natūralumo ir galų gale, savo tikrųjų šaknų bei prigimties.

Pigesnės statybinės medžiagos

Lyginant su, tarkime, akyto betono blokeliais, mediena yra kur kas pigesnė. Taigi, statydamiesi rąstinį namą galite sutaupyti. Aišku, griežtėjantys reikalavimai dėl energinio naudingumo ir sertifikavimo pastaruoju metu daro savo. Jeigu seniau dar būdavo galima tiesiog pasidaryti medinį namą ir jo papildomai labai nešiltinti, tai dabar visgi turėsite tik vieną autentišką rąstinę sieną – iš vidaus arba iš išorės. Nes ties viena puse turės dėtis šiltinamoji medžiaga bei plokštė, kad namas pasiektų A naudingumo klasę.

Šiluma ir gera izoliacija

Tačiau apskritai kaip statybinė medžiaga mediena, rąstai yra gana šilta. Jos sudėtis yra porėta, medyje yra daug oro tarpelių, kurie būtent ir sulaiko šilumą. Lyginant su paprastomis raudonomis plytomis ar tiesiog mūrų, matysime, kad medinis namas iškart yra daug šiltesnis, geriau izoliuoja.

Lengvai apdirbama

Kadangi medis lengvas, su juo ir dirbti yra paprasčiau. Netgi nebūtina samdyti specialių mašinų, kurios keltų, krautų, įmanoma apsieiti tik su rankomis. Be to, kuo ilgesni rąstai, tuo paprasčiau juos kelti, tuo mažiau sandūrų ir tuo šiltesni namai. Medį apdirbti lengva, galima pasidaryti ir apdailas iš jų, ir reikiamą kampą nupjauti, ir vėliau kaip nori lakuoti, gruntuoti, dažyti ir pan.

Įvairūs apdailos variantai

Kaip jau minėjome, su medžiu galima gauti tikrą apdailos įvairovę. Jis gali būti tiesiog nudažytas, taip pat gali būti lakuotas, šlifuotas ir kitaip pakeistas. Jeigu vieną sieną šiltinsite, tuomet ji turės turėti savo apdailą, nori to ar ne, o čia galės atsipalaiduoti fantazija.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *