Emigracija – kova, kurią turi laimėti

Dažnai prieš iškeliaujant uždarbiauti svetur, kreditai dirbantiems užsienyje padeda žengti pirmuosius žingsnius, arba išsigelbėti vėliau, kažkiek suklupus. Tačiau bet kuriuo atveju, juos grąžinti vėliau visada reikia. Tačiau pradžioje galima traktuoti kaip protingą pirmąją investiciją į save.

Sunkumai prasideda prieš išvažiuojant

Kreditai tauPirmieji kreditai dirbantiems užsienyje gali būti reikalingi dar prieš paliekant savo šalį. Kai atrodys, kad niekas kitas jau nepadės ir kad reikės būtinai kažkaip išsikrapštyti bei išvažiuoti. Pavyzdžiui, jaučiate, kad negalite čia pasilikti ir taip gyventi, nes perspektyvos mažos, miglotos, darbo galimybės ne kokios. Tuomet galima iš tiesų tiesiog paimti kreditus ir su jais išvykti gyventi į užsienį. Kodėl jų prireikia pradžioje? Būna daug išlaidų, susijusių su emigracija. Tad kai kurie švieži emigrantai surizikuoja ir pasiskolina dar iki išvykimo: bilietams, pirmai pradžiai, gal pragyvenimui Lietuvoje, jeigu seka paskutinės bergždžios dienos čia.

Sunkiausia – iki pirmos algos

Kitiems emigrantams pasiskolinti tenka nuvykus į užsienį. Pavyzdžiui, jeigu ir pavyko sutaupyti ir atidėti pačiam išvykimui, tačiau ten nukakus, gali jau neužtekti. Gal nebus iš ko mokėtis nuomos į priekį, už ką nuvykti į darbo pokalbius ar darbą, tiesiog pragyventi. Ne daug kam pasiseka išvykti jau turint darbo kontraktą. Dauguma žmonių keliauja nežinodami, kas jų laukia. Ir tik ten nuvykę gali pasakyti, kad uždirbo daugiau ar mažiau. Jeigu nepavyksta susirasti darbo iškart, nors iš pradžių ir atrodė, kad bus kitaip, nukeliavus tenka spręsti kilusias problemas, ir tą dažnai galima padaryti tiesiog stengiantis išgyventi iki pirmos algos.

Pirmieji metai: daug išbandymų

Taip pat būna etapas, kada pirmieji metai priveda prie tikrai nemažai išbandymų. Tarkime, dirbama vienoje vietoje nedideliu krūviu, kitoje, pakankamų pajamų nepavyksta užsidirbti. Galiausiai, tenka ir įsisukti į vietos kultūrą, surasti, kas bus tavo žmonės, draugai, artimieji. Labai dažnai pirmieji metai yra itin sunkūs ir tą jaučia dauguma jaunų žmonių. Pirmaisiais metais nukeliavus praeini savo „pragarą“. Kada būna didžiausias nestabilumas. Tačiau jau paskolas galima grąžinti tuo metu, jeigu jų netenka imti didesnių.

Pirmieji penki metai viską nulemia: lieki arba grįžti

Galiausiai, prieiname prie ilgesnės distancijos, per kurią pavyksta pasiekti savo, arba ne. Per penkerius metus arba žmogus visiškai adaptuojasi, arba ne. Ir tai leidžia jam galiausiai suprasti, ką jam daryti. Kalbų apie paskolas neina, per tiek laiko būna jos ir grąžintos, ir pinigų pasitaupyta.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *