Energetinis sertifikavimas – dar vienas nereikalingas formalumas?

Energetinis sertifikavimas nuo 2013 metų tapo privalomu tuo atveju, kuomet norima išnuomoti ar parduoti namą, ir gana dažnai tai kelia namo savininkų pasipiktinimą. Dažnai manoma, kad tai yra dar vienas nereikalingas formalumas, kurių ir taip gausu, kai norima parduoti ar išnuomoti namą, tačiau ar tikrai tai nėra taip reikalinga?

energetinis sertifikavimasEnergetinio naudingumo sertifikatas yra vienintelis dokumentas, kuris gali įrodyti, kad namas yra tikrai ekonomiškas. Norint sužinoti, kokios šildymo kainos butuose šaltuoju metų laiku, pakanka pasižiūrėti kelių metų sąskaitas, tačiau tuo atveju, kuomet kalbama apie nuosavus namus, praktiškai niekaip negalima įrodyti, kad namas yra ekonomiškas, išskyrus tuo atveju, kai turimas energetinio naudingumo sertifikatas. Kiekvienas būsimas namo nuomininkas ar savininkas nori ir turi teisę žinoti, ar namą apšildyti bus brangu, ar ne, taigi, namo savininkas turi pasirūpinti tai liudijančiu sertifikatu.

Pastatų energinis naudingumas paprastai nustatomas kas 10 metų, ir jį apskaičiuoti gali šios srities specialistai. Nors namų savininkai kartais nerimauja, kas bus tuo atveju, jei bus nustatytas žemas energetinis naudingumas, tačiau baimintis nevertėtų – specialistai, atlikę skaičiavimus, paprastai pateikia siūlymus, ką daryti, kad būtų galima padidinti energetinį naudingumą, taigi, tai gali būti naudinga ir pačiam namo savininkui.

Tuo atveju, kuomet nustatomas aukštas energetinis naudingumas, namų savininkai gali tikėtis, kad namą pavyks parduoti arba išnuomoti pačia geriausia kaina – juk būsimi namų savininkai ar nuomininkai tikisi, kad namą išlaikyti kainuos kuo pigiau, taigi, gana dažnai ieškomi tokie namai, kurių energetinis naudingumas būtų itin aukštas.

Norint atlikti energetinio naudingumo skaičiavimus, jums reikia kreiptis į įmones, teikiančias tokias paslaugas. Kiek užtruks skaičiavimai, ir kiek tai kainuos, priklausys nuo to, koks yra pastato dydis bei sudėtingumas. Gana dažnais atvejais šie skaičiavimai tikrai pasiteisina, nes tuo atveju, kada energetinis naudingumas yra gana žemas, pateikiami siūlymai, kaip galima būtų jį padidinti. Taigi, tikrai nevertėtų jaudintis, jog energetinio naudingumo skaičiavimai yra dar vienas nereikalingas formalumas, nes tai paprastai būna naudinga tiek esamiems, tiek ir būsimiems namo savininkams ar nuomininkams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *