Energinio naudingumo klasė

Energinio naudingumo klasė parodo, ar būstui apšildyti sunaudojamas didelis šilumos energijos kiekis. Šios klasės paprastai skirstomos nuo A iki G, kurių A klasė yra pati aukščiausia ir parodo, kad būstas yra labai ekonomiškas, o G klasė – pati žemiausia, liudijanti, kad būstui apšildyti sunaudojamas tikrai didelis šilumos energijos kiekis.

Nuo 2013 metų, norint parduoti ar išnuomoti būstą energetinio naudingumo sertifikatas tapo privalomu. Iš dalies tai naudinga ir patiems būsto savininkams – jei paaiškėja, kad būsto energinis sertifikatas liudija, kad energetinis naudingumas yra labai aukštas, būstą galima išnuomoti ar parduoti brangiau – kiekvienas potencialus pirkėjas (arba nuomininkas) tikisi, kad būsto išlaikymas kainuos kuo pigiau, todėl jis gali būti pasirengęs mokėti didesnę kainą.

Taigi, ką daryti, norint gauti energetinio naudingumo sertifikatą?

Tai priklausys nuo to, ar jo reikės namui, ar butui. Butams paprastai teikiami šabloniški energetinio naudingumo sertifikatai, nes paprastai jų energinio naudingumo klasė yra pakankamai žema. Kas kita su nuosavais namais, nes jų energinio naudingumo koeficientas turi būti skaičiuojamas individualiai. Taigi, tokiu atveju teks kreiptis į įmones, teikiančias tokias paslaugas, ir užsisakyti šią paslaugą. Namo energetinis naudingumas bus skaičiuojamas individualiai, ir kaina bei terminas, kiek tai užtruks, priklausys nuo namo ploto. Paprastai esantdidelei kvadratūrai vieno kvadratinio metro skaičiavimų kaina mažėja, taigi, neverta baimintis, kad tai kainuos pernelyg daug pinigų.

Ką daryti, jei nustatyta žema energinio naudingumo klasė?

Jei taip nutiko, tikrai ne viskas prarasta. Paprastai tokiais atvejais specialistai pataria, kaip galima būtų padidintienerginio naudingumo koeficientą, ir tai namo šeimininkams būna tikrai naudinga. Padidinus energinionaudingumo koeficientą galima tikėtis, kad namą pavyks išnuomoti arba parduoti brangiau.

Ką daryti, jei manoma, kad buto energinis naudingumas yra didesnis?

Tokiu atveju gali būti atliekami individualūs skaičiavimai. nors tai pasiteisina tikrai ne visada, tačiau pabandytikartais tikrai verta.

Taigi, energetinio naudingumo sertifikatas ne tik privalomas, bet ir labai naudingas patiems namo šeimininkams – net jei nustatoma žema energetinio naudingumo klasė, ją galima pakelti, pasinaudojus naudingais specialistų patarimais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *