Po pandemijos nemažai žmonių planuoja savo ateitį kaime. Statomos sodybos, ieškomi būdai, kaip turimi nedideli žemės sklypai galėtų atnešti papildomą naudą. Vieni ketina užsiimti augalininkyste, o kiti ieško galimybių užsiveisti nedidelį galvijų būrį. Tai gali būti visą žiemą lauke laikomos karvės ir jaučiai, avių banda, ožkos, labai vertingą vilną duodančios alpakos. Pamiškėje žemę turintys žmonės pasvarsto ir apie danielių auginimą. Tiesa, stumbrams reikia gana didelio ploto, tačiau jau dabar atsiranda vis daugiau norinčių juos auginti.
Visi šie galvijai turi būti paženklinti ir užregistruoti specialiame gyvūnų registre. Kaip ženklinami galvijai Lietuvoje?
Yra trys pagrindiniai galvijų ženklinimo būdai:
-
Įsagai galvijams į ausis;
-
Tatuiruotės (dažniausiai taikoma kiaulėms)
-
Mikroschemos (ženklinami tik arkliai, poniai, asilai).
Įsagai galvijams yra veriami į ausis. Tai savotiški galvijų auskarai, kurie leidžia gyvūnus identifikuoti.
Kodėl įsagai galvijams yra būtini?
Įsagai galvijams yra vienas iš pagrindinių gyvulių ženklinimo proceso elementų. Gyvūno savininkas turi savo augintinį užregistruoti specialioje galvijų duomenų bazėje, kurioje užfiksuojamas ant įsago išgraviruotas unikalus numeris.
Šis registravimo būdas turi kelis tikslus:
-
Ligų prevencija. Jeigu randamas kritęs gyvūnas su įsagu, iš karto tikrinama, nuo kokių ligų jis nugaišo. Taip atsekamas savininkas ir imamasi visų reikalingų priemonių, kad ligų židinys būtų lokalizuotas ir neutralizuotas.
- Skaityti toliau