paminklai siauliuose

Kaip tinkamai pasirūpinti mirusiojo kapaviete?

Visada yra skaudu, kai miršta mums artimas žmogus.Bet laiko gedėti dažniausiai nėra, nes reikia rūpintis su laidotuvėmis susijusiais darbais. Vienos didžiausių problemų yra šarvojimo salės išsirinkimas, visų svečių aptarnavimas gedulingų pietų metu ir pačios laidotuvės kapinėse. Kaip žinia, Lietuvoje vietų kapinėse su laiku tik mažėja, todėl yra labai gerai kai kapo nereikia išsipirkti – kai žmogaus palaidojimui yra vietos prie kitų mirusių artimųjų.

paminklai siauliuoseLietuvių laidojimo papročiai turi labai gilias tradicijas ir ne paslaptis, kad daugelis lietuvių nori kuo gražiau papuošti kapą ne tik dėl savęs ir mirusio žmogaus, bet ir dėl „kaimynų akių“.

Kad kapavietė būtų tinkamai paruošta yra labai svarbu suderinti estetinį vaizdą supraktiškumu. Tie, kas neturi daug laiko dažniausiai padengia kapavietę dirbtina žolės danga. Šis būdas atrodo gana neskoningai, todėl geriau yra padengti įvairiais akmenukais.

Labai svarbu pasirūpinti ir pagrindiniu kapo akcentu – paminklu. Paminklai gali būti patys įvairiausi, tereikia tinkamai juos išsirinkti, kad jie nebūtų per daug gremėzdiški. Gyvenantiems ne didžiuosiuose miestuose, o, pavyzdžiui, Šiaulių mieste, labiausiai tiks rinktis bendroves, kurioms paminklai Šiauliuose yra nesvetima sritis. Norintys išskirtinio dizaino, gali rinktis įdomius paminklus – pavyzdžiui, nesimetriškų formų ar su angelų motyvais. Tie, kas nori paprasto varianto – visada turi galimybę išsirinkti griežtos simetrijos, taisyklingą paminklą.

Skaityti toliau