Kaip tinkamai pasirūpinti mirusiojo kapaviete?

Visada yra skaudu, kai miršta mums artimas žmogus.Bet laiko gedėti dažniausiai nėra, nes reikia rūpintis su laidotuvėmis susijusiais darbais. Vienos didžiausių problemų yra šarvojimo salės išsirinkimas, visų svečių aptarnavimas gedulingų pietų metu ir pačios laidotuvės kapinėse. Kaip žinia, Lietuvoje vietų kapinėse su laiku tik mažėja, todėl yra labai gerai kai kapo nereikia išsipirkti – kai žmogaus palaidojimui yra vietos prie kitų mirusių artimųjų.

paminklai siauliuoseLietuvių laidojimo papročiai turi labai gilias tradicijas ir ne paslaptis, kad daugelis lietuvių nori kuo gražiau papuošti kapą ne tik dėl savęs ir mirusio žmogaus, bet ir dėl „kaimynų akių“.

Kad kapavietė būtų tinkamai paruošta yra labai svarbu suderinti estetinį vaizdą supraktiškumu. Tie, kas neturi daug laiko dažniausiai padengia kapavietę dirbtina žolės danga. Šis būdas atrodo gana neskoningai, todėl geriau yra padengti įvairiais akmenukais.

Labai svarbu pasirūpinti ir pagrindiniu kapo akcentu – paminklu. Paminklai gali būti patys įvairiausi, tereikia tinkamai juos išsirinkti, kad jie nebūtų per daug gremėzdiški. Gyvenantiems ne didžiuosiuose miestuose, o, pavyzdžiui, Šiaulių mieste, labiausiai tiks rinktis bendroves, kurioms paminklai Šiauliuose yra nesvetima sritis. Norintys išskirtinio dizaino, gali rinktis įdomius paminklus – pavyzdžiui, nesimetriškų formų ar su angelų motyvais. Tie, kas nori paprasto varianto – visada turi galimybę išsirinkti griežtos simetrijos, taisyklingą paminklą.

Labai svarbu yra ir atsižvelgti į paminklo dydį – jei mirusiojo vardą ir pavardę sudaro daug skiemenų, reikės didesnio paminklo. Didesnio paminklo reikia ir tuo atveju, jei norėsite įamžinti artimojo nuotraukų foto antspaudus ar kitas piešinių dekoracijas.

Tie, kurie yra priversti taupyti lėšas, o taip pat ir minimalizmo šalininkai dažnai renkasi mažesnio dydžio paminklus. Tokie paminklai visada atrodo estetiškai ir negremėzdiškai. Kuklumas dar niekam nepakenkė.

Taip pat yra labai svarbu ne tik gražiai paruošti kapą, bet ir reguliariai juo rūpintis. Jei tam laiko nėra, galima samdytis netoliese kapų gyvenančias moteris, kurios dažnai pačios už atitinkamą atlygį pasisiūlo prižiūrėti Jūsų kapus. Nepamirškite kartas nuo karto pasodinti gėlių – jų visada galite nusipirkti prie kapų esančiose prekybos vietose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *