šilumos šaltinis

Šildymo katilai: kokius rinktis?

Katilų pasirinkimas šiandien gana gausus, tačiau dažnai iškyla klausimas, kokie šildymo katilai galėtų būti pačiu geriausiu pasirinkimu: granuliniai, dujiniai ar kieto kuro? Žinoma, kiekvienas šių pasirinkimų turi savų privalumų bei trūkumų, taigi, kuris sprendimas gali būti pats geriausias?

šildymo katilaiDujiniai katilai yra vieni saugiausių, tačiau vis kylanti dujų kaina gana dažnai sulaiko nuo šio pasirinkimo – juk ne visada galime prognozuoti, kokia dujų kaina bus po metų ar kelių, taigi, prieš priimant tokį sprendimą tenka gerai pagalvoti, ar tai – pats geriausias pasirinkimas. Vis dėlto, dujiniai katilai kainuoja gana pigiai, todėl jo įsigijimas kartais tikrai vilioja.

Taip pat gana dažnai pasirenkami ir kieto kuro katilai, kurių išlaikymas kainuoja pigiau nei dujinių katilų. Kieto kuro katilų kaina taip pat nėra dideli, tačiau gana dažnai skundžiamasi, kad tokie katilai negali užtikrinti optimalios temperatūros, ir kūrenti tenka tikrai dažnai – net kelis kartus per dieną. Taigi, komforto toks katilas neužtikrina..

Skaityti toliau