Šildymo katilai: kokius rinktis?

Katilų pasirinkimas šiandien gana gausus, tačiau dažnai iškyla klausimas, kokie šildymo katilai galėtų būti pačiu geriausiu pasirinkimu: granuliniai, dujiniai ar kieto kuro? Žinoma, kiekvienas šių pasirinkimų turi savų privalumų bei trūkumų, taigi, kuris sprendimas gali būti pats geriausias?

šildymo katilaiDujiniai katilai yra vieni saugiausių, tačiau vis kylanti dujų kaina gana dažnai sulaiko nuo šio pasirinkimo – juk ne visada galime prognozuoti, kokia dujų kaina bus po metų ar kelių, taigi, prieš priimant tokį sprendimą tenka gerai pagalvoti, ar tai – pats geriausias pasirinkimas. Vis dėlto, dujiniai katilai kainuoja gana pigiai, todėl jo įsigijimas kartais tikrai vilioja.

Taip pat gana dažnai pasirenkami ir kieto kuro katilai, kurių išlaikymas kainuoja pigiau nei dujinių katilų. Kieto kuro katilų kaina taip pat nėra dideli, tačiau gana dažnai skundžiamasi, kad tokie katilai negali užtikrinti optimalios temperatūros, ir kūrenti tenka tikrai dažnai – net kelis kartus per dieną. Taigi, komforto toks katilas neužtikrina..

Kas kita – granuliniai katilai, kurie leidžia palaikyti optimalią temperatūrą. deja, tokių katilų kaina ne visada džiugina, todėl ieškoma pigesnių variantų. Granulinių katilų išlaikymas yra mažesnis nei dujinių katilų, tačiau kiek didesnis nei kieto kuro katilų. Tai – tarsi tarpinis variantas, priimant tinkamiausią sprendimą, ir galbūt tai lemia vis didėjantį granulinių katilų populiarumą. Svarbu ir tai, kad šis šilumos šaltinis gali užtikrinti komfortą bei saugumą.

Norintys kuo labiau modernizuotos įrangos namuose kartais pasirenka ir elektrinius katilus, kurie neišskiria nuodingų medžiagų, ir jie montuojami ganėtinai paprastai, nes nereikia jokių dūmtraukių ar katilinės. Tokio katilo įrengimas kainuoja mažiausiai, tačiau jo išlaikymas yra brangiausias, lyginant su kitais katilais.

Taigi, norint įsirengti katilą namuose, tenka gerai įvertinti savo lūkesčius, kad galima būtų pasirinkti sau tinkamiausią variantą. Svarbu pagalvoti, kiek pinigų galite paskirti katilo įrengimui, ir kokie jūsų lūkesčiai, susiję su katilo išlaikymu. Kiekvienas pasirinkimas turi savų privalumų, tačiau turi ir trūkumų, todėl svarbiausia įvertinti prioritetus ir pasirinkti optimalų variantą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *