Individualios veiklos buhalterija

BuhalterijaDirbti savarankiškai dabar yra geros sąlygos, tereikia turėti vadybos įgūdžių ir suprasti, kas yra buhalterinė apskaita Šiauliuose, Kaune, Vilniuje ar bet kurioje kitoje vietoje. O ji visur vienoda. Kokie buhalteriniai klausimai turėtų būti svarbūs taip dirbantiems žmonėms?

Mokėti už save PSD ar nemokėti?

Vienas iš pirmųjų buhalterinių klausimų, dirbantiems pagal individualią veiklą, turėtų būti jų PSD įmokų klausimai. Ar taip dirbantys žmonės turės galimybę gauti sveikatos draudimą, ar jie bus gydomi nemokamai ligoninėse? Jeigu esate studentai arba dirbate dar kažkur pagal darbo sutartį, tai kas mėnesį PSD mokėti nereikia – tą reikės daryti tiktai metų gale, vėliau, kai viską deklaruosite. Tačiau šiaip reikėtų kas mėnesį mokėti nustatytą PSD, jeigu niekur kitur nedirbate. O tai sudaro 9 proc. šalyje esančio minimalaus uždarbio. Kadangi MMA lygis kasmet kyla, tai kils ir PSD įmoka. Patogus būdas tvarkyti šį buhalterijos klausimą: tiesiog nustatyti banke automatinį PSD mokėjimą. Tuomet jums bus galima ramiai ir be vargo išspręsti kai kuriuos dalykus – nereikės niekada sukti galvos, ar nepamiršote sumokėti PSD už save, žinosite, kad automatiškai kažkelintą mėnesio dieną tai yra padaroma.

30 proc. ar nuo išlaidų?

Skaičiuojant pajamas, reikia skaičiuoti ir apmokestinamą pajamų dydį. Čia gal ir praverstų šiokia tokia buhalterinė konsultacija. Tačiau esmė yra tokia, kad nuo pajamų reikia nuimti 30 proc., jeigu patyrėte nedaug su darbu susijusių išlaidų. Tuomet reikia tą sumą dalinti perpus ir nuo jos mokėti mokesčius. Arba daryti kiek kitaip: atskaičiuoti visas išlaidas, kurias patiriate dirbdami. Gal tai vietos nuoma, įrankių nuoma, transporto išlaidos. Tačiau šiuo atveju visuomet turite rinkti dokumentus, kvitus, kurie tas išlaidas patvirtintų. Jeigu jos yra didesnės negu patiriamos 30 proc. išlaidos, tada viskas paprasta ir galite daugelį dalykų padaryti kur kas paprasčiau.

GPM slenksčiai ir išnykusi laisvoji profesija

Dar vienas pasiūlymas – pasiskaičiuoti, kokios tos pajamos ir pagal tai nustatyti, koks bus jūsų mokamas mokestinis tarifas: 5, 10 ar 15 proc. Anksčiau galiojo keista laisvosios profesijos sąvoka. Dabar, kai jos nebėra, galima atsikvėpti ir padaryti kai ką daug įdomiau bei paprasčiau, o ir teisingiau – tiesiog skaičiuoti pagal pajamas.

Galimybė gauti biuletenius ir motinystės pašalpas

Tiems, kas nori laiku gauti biuletenį ir motinystės pašalpas, būtų patogu kas mėnesį deklaruoti esamas pajamas ir mokėti visus mokesčius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *