Kaip nuvalyti automobilio žibintus

Niekas nenori, kad jų autosviesos būtų murzinos, tačiau valyti jas laiku pasiryžtame ne visi. Kaip valyti automobilio žibintus ir kada?

Valytuvų veikla

XenonKad xenon lemputės https://www.autosviesos.lt/xenon-lemputes visada šviestų ryškiai, turime apvalyti žibintų skaidrų korpusą. Kai kurie automobiliai turi prie žibintų pritvirtintus valytuvus, kurie gal ir iš šalies atrodo juokingai, tačiau tam tikromis sąlygomis yra reikalingi. Esame įpratę, kad valytuvai ant priekinio stiklo lietaus ir sniego metu mums gerina matomumą. Gali atrodyti keista, vandens lašai sutrukdys auto šviesoms apšviesti kelią. Ne visai tai tiesa. Sutrukdys, pasirodo, visai ne vanduo, o purvas ir sniegas. Žibintai yra gana žemai, todėl pavasarį važiuojant per purvynus tikrai galima taip apsitaškyti, kad šviesa sunkiai praeis. Taigi, valytuvai padeda nuvalyti sunkias apnašas nuo žibintų ir suteikia vairuotojui komfortą: tikrai nereikia keliauti iki pačių lempų ir su skuduru krapštyti purvus.

Kada valyti

Galima sakyti, mašinos žibintai apsivalo automatiškai tuomet, kai važiuojame į auto plovyklą. O ten atsiduriame tuomet, kai jaučiame, kad to tikrai reikia. Tačiau jeigu manote, kad kartais žibintus reikia apvalyti iš esmės, galite tai ir daryti, kada atrodo tinkama.

Valymo būdai

Kaip jau minėjome, yra keli būdai. Vienas – tai nuolatinis auto žibintų švaros palaikymas su specialiais automatiniais valytuvais. Kitas – tai valymas drauge su visa mašina, kuomet keliaujate kažkur. Ir galiausiai – kapitalinis valymas. Galima išsiardyti žibintą, nuimti gaubtą, ir pravalyti ir vidines puses. Gal ten yra dulkių ar nešvarumų, kurie sumažina apšviestumą. O korpusą iš išorės galima valyti su dantų pasta – tai itin geras būdas pasiekti maksimalų žibintų žvilgėjimą. Ne paslaptis, kad ir pučiamaisiais instrumentais grojantys muzikantai savo fleitas, trimitus ir trambonus taip pat dažnai valo būtent su dantų pasta, nes joje esančios medžiagos leidžia visiškai nublizginti paviršių. Tad tą patį galite daryti ir norėdami išgauti naujų blizgančių automobilio šviesų efektą. Naktį jo nesimatys, nes matysime tik pačią šviesą. Tačiau, kuomet žibintai bus neįjungti, atkreipsime dėmesį į spindintį jų skaidrų paviršių.

Kada tvarkyti žibintus

Techninė apžiūra automobiliui – reikalingas dalykas. Ir puiku, kad kas du metus reikia eiti į tą apžiūrą. Ten galima sužinoti, ar automobilis veikia, ar yra kažko vertas, ką reikia sutaisyti ir pan. Taigi, būtent tada verta ir tvarkyti žibintus. Jeigu sužinosite, kad siūloma juos pasitaisyti.

1 komentaras

  1. galima sužinoti viską, net ir tokias smulkmenas. kas galėjo pagalvoti, kad kažkam reikės tokios pamokos-straipsnio..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *