knygos7.lt: Hermanas Hesė ir Ričardas Bachas: apie tą patį iš skirtingų pusių

Hermanas Hesė ir Ričardas Bachas yra vieni iš žinomiausių pastarojo dešimtmečio rašytojų, tačiau jų kūrybos mintys, nors ir būdamos panašios, yra visiškai kitaip perteikiamos. Ričardo Bacho knygos „Džonas Livingstonas Žuvėdra“, „Viena“ yra puikiai žinomos dėl savo pozityvumo, akivaizdaus, tačiau labai poetiško paaiškinimo, kad visi žmonės yra skirtingi ir kiekvienas turi siekto savo tikslo, kad žmogaus jėgos ir galios gali būti beveik beribės, o pasaulis yra sutvertas tobulai.

knygosTai, jog viskas yra viena, teigia abu autoriai, kaip ir tai, kad kiekvienas žmogus turi savo paskirtį. Tačiau, Ričardas Bachas žmogų savo kūriniuose pateikia kaip gamtos dalį, kuri turi džiaugtis egzistencija ir galimybe tobulėti – toks žmogus Ričardo Bacho kūryboje yra arti gamtos, arba tiksliai įvardijant, dangaus – daugelis Ričardo Bacho knygų veikėjų yra lakūnai ir pilotai, todėl kartais net ir jo labai svajingose kūriniuose galime rasti techninių detalių aptarinėjimų.

Nors taip pat teigdamas, kad kiekvienas žmogus turi savo konkrečią paskirtį ir viskas yra tarpusavyje susiję ir neegzistuoja atskirai, Hermanas Hesė savo kūryboje piešia tamsesnių minčių apimtą, nuolatinių ir nesibaigiančių apmąstymų ir filosofuojantį žmogų, kuriam labai svarbu rasti tiek laisvę, tiek ramybę. Ir nors žmogus turi kompanijos, Hermano Hesės knygose matome vis vien vienišą ir iki galo nieko neprisileidžiantį žmogų. Tai galima pamatyti jo knygoje „Knulpas“, kur kalbama apie tai, jog du žmonės niekada negalės būti tokie artimi vienas su kitu kaip kiekvienas pats sau. Ričardo Bacho knygos „Viena“ puslapiuose nesunkiai įžvelgtumėme, kad tokią tezę Bachas griežtai paneigia, ir tai atsispindi jo personažuose, kurie savo artimuosius pradeda suprasti dar geriau, nei patys save.

Norinčius susipažinti su Hermano Hesės kūryba, tikrai verta paskatinti paskaityti tokias knygas kaip „Stepių vilkas“, „Roshaldė“, „Knulpas“, „Narcizas ir Auksaburnis“, „Po ratu“. Žinoma, yra ir kur kas daugiau šio vokiečių autoriaus knygų.

Norintys paskaityti Ričardo Bacho, vieno iš populiariausių amerikiečių rašytojo knygų, turėtų atkreipti dėmesį į tokias knygas kaip „Džonas Livingstonas Žuvėda“, „Viena“, „Iliuzijos“, „Tiltas per Amžinybę“. Šias knygas tikrai rasite daugelyje knygynų Lietuvoje ir užsienyje, galite pasiskolinti iš bibliotekų, taip pat dabar internetu galite atsisiųsti ir elektronines šių knygų versijas tiek ir lietuvių, tiek ir originalo kalbomis bei perskaityti kitų knygų aprašymus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *