Kondicionieriai namams – prabanga ar būtinybė?

Anksčiau oro kondicionieriai dažniau būdavo įrengiami didesniuose prabangiuose namuose, tačiau šiandien jų galima pamatyti net ir studijos tipo butuose. Kas lėmė, kad kondicionieriai namams taip išpopuliarėjo? Ir ar verta investuoti į šį įrenginį?

Kodėl verta namuose turėti oro kondicionierių?

Žinoma, bėgant metams pagrindinė oro kondicionieriaus funkcija išliko nepakitusi – tai šaldymas. Tačiau ne visi susimąsto, kad kondicionieriai namams yra daug naudingesni. Vėsindami patalpas, jie iš lauko paduoda šviežio oro, tad vyksta priverstinis vėdinimas, kuris užtikrina puikią oro kokybę patalpų viduje. Taip, gaivą užtikrina ne tik oro temperatūra, bet ir oro mainai.

Priverstinis vėdinimas visapusiškai naudingas ne tik mūsų sveikatai ir gerai savijautai, bet ir namams. Vėdinimas padeda išvengti tokių problemų kaip pelėsio atsiradimas, langų rasojimas, drėgmės kaupimasis namuose.

Be to, orams atvėsus, oro kondicionierius gali pasitarnauti ir kaip… šildytuvas. Iš esmės jis atitinka šilumos siurblio oras-oras funkciją. Pasirinkus šildymo režimą šaltnešis yra panaudojamas šilumai pernešti ir jūsų kondicionierius namams gali patiekti šilto oro srovę. Žinoma, visų šildymo funkcijų oro kondicionierius neatliks (pavyzdžiui, jis negali pašildyti vandens), tačiau tai puikus būdas reguliuoti temperatūrą besikeičiant sezonams, kai šildymo sezonas dar neprasidėjęs.

Taigi, apibendrinant, oro kondicionierių namuose įsirengti tikrai verta – tai leis ištisus metus jaustis patogiai ir kontroliuoti vidaus temperatūrą pagal asmeninius poreikius.

Kiek kainuoja oro kondicionieriai namams?

Kondicionierių pasirinkimas rinkoje tikrai platus, o jų kainą lemia visa galybė kriterijų: galingumas, gamintojas, modelis, tipas ir kt. Vis dėlto verta paminėti, kad namams skirtų oro kondicionierių kainos prasideda vos nuo kelių šimtų eurų, žinoma, dar šiek tiek kainuos ir jų įrengimas. Vis dėlto palyginti su patogumu, kurį šis įrenginys suteikia, tiek investuoti tikrai verta.

Kuo ilgiau kondicionierius tarnaus, tuo labiau jis atsipirks. Dėl to specialistai pataria rinktis aukštos kokybės, rinkoje puikiai vertinamų gamintojų produkciją. Jie gamybai naudoja ne tik patvaresnes medžiagas, bet ir suteikia savo gaminiams ilgesnę garantiją.

Butui užteks mažesnio našumo įrenginio, tad jis ir kainuos pigiau. Kondicionieriai namams, kurie gali aptarnauti dideles patalpas, kainuoja brangiau, jų kaina gali siekti ir kelis tūkstančius eurų.

Jei vis dar manote, kad oro kondicionierius yra prabangos prekė, pasitarkite su specialistais ir jie apskaičiuos tikslią sąmatą. Pamatysite, kad šiandien kone kiekvienas namų ūkis gali sau leisti prabangą mėgautis komfortiška temperatūra namuose.

Žinoma, kondicionierių įsirengti nėra būtina, tačiau pagalvokite apie alinančius vasaros karščius – klimatas šiltėja ir tokių dienų bus vis daugiau. Tikėtina, kad populiarumui augant ir dėl ekonominių priežasčių kondicionieriai brangs, tad tikrai verta pasirūpinti šiuo klausimu dabar. O sutaupyti galite pasirinkdami kokybišką patikimų gamintojų produkciją ir profesionalias montavimo paslaugas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *