Namo projektas

Turbūt kiekvienas karts nuo karto pasvajoja apie namą, kuris būtų nuo pat pamatų pastatytas taip, kaip norite jūs. Vis dėlto, namo projekto rengimas gana sudėtingas, ir tą gali padaryti tik patyrę architektai. Taigi, ką reikia daryti, jei norite, kad namo projektas būtų parengtas taip, kaip norite jūs?

Norint, kad būtų parengtas namo projektas, tokiu atveju neišvengiamai teks kreiptis į architektą. Su savimi reikėtų turėti sklypo nuosavybės dokumentus, kitų sklypo savininkų sutikimą dėl namo statybos bendrame sklype, taip pat reikės turėti suderintą sklypo ribų planą bei topografinę nuotrauką.

Kaip viskas vyksta?

Architektas padės užpildyti prašymą dėl namo projektavimo sąlygų, kuris bus reikalingas sąvadui gauti. Paprastai užtrunka nuo vieno iki kelių mėnesių, kol gaunamas šis reikalingas sąvadas. Tuo metu, kol laukiama sąvado, galima pradėti projektuoti architektūrinę namo dalį.

Po to, kai bus gautas sąvadas, į darbą galės įsijungti konstruktorius, kuris braižys konstruktyvinius brėžinius, kurie bus reikalingi statybų darbininkams. Kai suderinamos visos sutartys, statybininkai, inžinieriai ir elektrikai galės pradėti darbą.

Kai statybos bus baigtos, laukia dar vienas formalumas – namo pridavimas. Tai reikalinga tam, kad būtų patvirtinta, jog namas atitinka jo projektą, taip pat namas gali būti naudojamas pagal paskirtį. Kadangi priduodant namą reikia sutvarkyti tikrai nemažai formalumų, čia taip pat pravers specialistų pagalba: reikalingi dokumentai pateikiami visoms komisijoms ir įstaigoms, kaip numatoma Lietuvos Respublikos teisės aktuose. Taigi, šiuo atveju namo savininkui netenka dėl to rūpintis, nes viskas atliekama taip, kaip reikalaujama. Kartais nutinka taip, kad namo pridavimas tampa tikru galvos skausmu, kai visus dokumentus tenka parengti patiems. Vargintis visai nėra reikalo, nes visa tai gali būti atlikta už jus.

Taigi, jei norite įgyvendinti savo svajonę ir pasistatyti nuosavą namą, kuris visiškai atitiktų jūsų lūkesčius ir individualų skonį, visų pirma kreipkitės į architektą, kuris padės jums parengti reikalingus dokumentus ir nurodys, ką daryti toliau. Kai viskas bus aišku, kaip ir kas vyksta, jums bus kur kas ramiau, ir įsitikinsite, kad namo statybos ir pridavimas nėra toks jau sudėtingas, kaip galėjo pasirodyti iš pat pradžių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *