Verslo planas: buto pirkimas Palangoje

Parduodami butai PalangojeGalbūt ne vienas iš verslių žmonių yra susimąstę, jog parduodami butai Palangoje gali tapti puikia investicija. Kad ir kokia būtų ekonominė ir finansinė padėtis Lietuvoje, kad ir kaip pabrangtų kalafiorai, visi žmonės vis tiek nori vasarą atostogauti. Vieni renkasi poilsį prie ežero, kaime, kiti nori važiuoti prie jūros. Taigi, poilsiautojų prie jūros visada buvo ir bus. Jeigu norite ten ilsėtis, reikia kažką visada nuomotis. Verslininkas žino: parduodami butai Palangoje gali tapti gerai išnuomojamais. Tačiau, prieš imantis tokio verslo, verta viską apsivartyti.

Ar tikrai turėsite tam laiko

Kartais NT rinka žmonėms atrodo kaip lengvas pelno šaltinis, nes neva tau nereikia ten dirbti, kažko nuo ryto iki vakaro daryti. Išnuomavai kambarį ir gali ramiai sau ten gyventi. Tačiau deja gyvenime viskas būna ne taip. Pirmiausiai reikia surasti gerus nuomininku, bet ir tie geri, atėjus laikui susimokėti už nuomą ar už sugadintą inventorių gali tapti nebe tokie ir atsakingi. Reikia mokėti mokesčius valstybei už gaunamas pajamas, kitu atveju, neturėsi jokių teisių ir negalėsi jų pareikšti į savo buto nuomos mokestį, jeigu kažkas tau kažko nesumokės. Galiausiai, reikia nuomininkus vis aplankyti, patikrinti namų būklę. Jeigu kažkokį nuomos mokestį praleisti – gali būt nuostolis. Jeigu pora, kuri nuomojasi namus, susilauks vaikų, negalėsi jos taip paprastai iškeldinti iš savo buto. Tad apie viską reikia pasvarstyti.

Butas ges ir lūš

Nors žmonės, pirkdami butą nuomai, skaičiuoja, kiek iš tos nuomos per metus uždirbs, tie skaičiai nebūtinai atitinka realybę. Juk bet koks pastatas, nekilnojamasis turtas, kaip ir bet kas kitas, visada eikvojasi, lūžta. Taigi, ir butas, kurį nuomosite kažkam, nuolatos reikalaus techninės priežiūros. Kaip ir visur kitur, bus problemų su santechnika, kanalizacija, elektra, stogo renovacija, galų gale, morališkai ir estetiškai jis nusidėvės. Tad dalį gaunamų nuomos pinigų reikės skirti ir buto priežiūrai. Tai svarbu apmąstyti įtraukiant viską į sąmatą ir skaičiuojant, ar butą verta pirkti.

Gerai, kai šeimininkai šalia

Patirtis rodo, kad geriausia butą nuomai pirkti tada, kai šeimininkai taip pat netoli gyvena. Tuomet nuomininkai jaučiadaugiau atsakomybės, su butu elgiasi pagarbiai. Be to, ir šeimininkai gali reikalui esant greičiau suteikti pagalbą, atvesti santechniką ar patys pasiūlyti sprendimą, kaip kažkokį gedimą sutaisyti. Visomis prasmėmis, jeigu darote verslą iš NT, geriau būtų ir patiems tame pačiame mieste gyventi, kad ir Palangoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *