Prieš taisant kompiuterį – išsiimti savo informaciją

Kompiuteriai ir jų priežiūraKai į mane kreipėsi Giedrė, sakydama, kad jos kompiuteriui jau visiškai mirtis, patariau jai iškart dar kompiuterio nevežti į garantinį servisą. Pasakiau jai, kad recover files after format yra tai, ką jai dabar reikėtų padaryti, prieš išvežant kompiuterį taisyti. „Bet kaip?“, – klausė manęs Giedrė, nesuprasdama, kaip iš neveikiančio kompiuterio ištraukti savo duomenis, ir kam to reikia. Patikinau jai, kad tiek kietojo disko, tiek memory card recovery yra įmanomi dalykai, tik reikia tinkamai elgtis.

Kodėl

Pirmiausiai teko paaiškinti, kodėl tai reikalinga. Giedrei atrodė nesąmonė. Na, įsivaizduokite, tai būtų tas pats, kas sąmonę praradusį žmogų prieš tai apšvarinti ir iš jo kišenių bei piniginės visą iškraustyti. Bet, po teisybei, mes dažniausiai panašiai ir darome. Mes negalime žmogaus tiesiog atiduoti gydytojams, mes jį dar, jeigu jam negresia pavojus gyvybei, prieš tai paruošiame. Aprengiame rūbais, sukrauname daiktus, nepaliekame pilnos piniginės šimtinių, kai jis vežamas operuoti su visais daiktais. Taigi, ir jūsų kompiuteris yra jūsų turtas. Tiksliau, jame yra jūsų turtas – jūsų data, jūsų informacija. Jeigu vežate kompiuterį į taisyklą, jūs norite kad jis veiktų. Taigi, taisytojas pasistengs iš visų jėgų, kad tik prikeltų kompiuterį. Bet jis tai darys savo būdais, jis taupys laiką ir jam bus galbūt nusispjauti ant jūsų duomenų. Juo labiau, jeigu tai garantinis servisas – tada jie net negalės už papildomas paslaugas paimti daugiau, ir tikriausiai kad viską darys vadovaudamiesi principu, jog tikslas yra tiesiog kuo paprasčiau viską atlikti.

Kaip

Tad ką jums reikia padaryti – tai patiems atverti kompiuterio krūtinės ląstą ir išsitraukti duomenis. Viena vertus,computer data recovery gali būti atliekama pas specialius tokio tipo meistrus. Galite tiesiog paieškoti internete, ir tikrai pamatysite, kad jų yra ir Londone, ir Vilniuje. Taigi, jums reikia pirmiausiai surasti meistrą, kuris galėtų prieš nešant kompiuterį taisyti, tuos duomenis tiesiog saugiai ištraukti. Taip pat jūs galite tą daryti ir patys. Tačiau, jeigu jaučiate, kad neturite visiškai jokio informacinio raštingumo, o šalia taip pat nėra ir gerai reikalą išmanančio žmogaus, geriau patys nebandykite. Visgi, jeigu bandysite, tai pirmiausiai jums reikės į USB atmintuką įsidiegti Ubuntu operacinę sistemą. Jeigu, tarkime, kompiuteryje dar veikia Bios, tik jūs negalite įeiti į savo Windows aplinką. Tada su atmintuku bandyti išsitraukti iš kompiuterio duomenis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *