Grandininių pjūklų smeigės

Grandininiai pjūklai – tai puikūs prietaisai, kuriuos naudoja daugelis privačių namų savininkų, o taip pat jie labai praverčia ir sodo bei miško darbininkams. Su pjūklais galima gana greitai ir be vargo susmulkinti medieną, pasiruošti malkas žiemai ar apgenėti medžius. Kaip bebūtų gaila, bet net ir pačio geriausio gamintojo grandininiai pjūklai laikui bėgant gali sugesti. Tokiais atvejais tenka ieškoti ir pirkti naują prietaisą arba, jeigu garantinis laikas dar nepasibaigęs, atiduoti jį sutaisyti meistrams. Kai kurie gedimai būna nepataisomi, tačiau kai kurias dalis mes net ir patys galime visai nesunkiai pakeisti, jeigu tik turėsime noro.

Jeigu sugedo benzininio pjūklo grandinė ar strypas, savaime aišku, kad toks pjūklas jau yra nebenaudingas. Taip pat labai dažnai nutinka taip, kad, pavyzdžiui, strypo smeigės tvirtai nebesilaiko pačiame pjūklo korpuse. Tada jos atsilaisvina ir galiausiai strypas nukrenta nuo pjūklo. Kad taip nenutiktų, siūlome susipažinti, kaip sutvarkyti pjūklo smeigių skyles.

  1. Pirmiausia pjūklo smeigės turi būti nuimamos ir išvalomi tarpai, kuriose jos buvo. Nuimkite strypo korpusą ir visas aplink esančias veržles. Suimkite smeiges replėmis ir po vieną jas sukite prieš laikrodžio rodyklę, iki kol pavyks ištraukti. Nepersistenkite su traukimo jėga, nes galite sugadinti veržlių sriegius. Išvalykite smeigių sriegius, nes prie jų greičiausiai bus prilipusių plastikinių dalių iš pjūklo korpuso skylių. Išpurkškite smeiges specialiu karbiuratoriaus valikliu bei nuvalykite viską švaria šluoste. Naudodami valiklį išvalysite bet kokius tepalus ar kitus nešvarumus.

  2. Tada reikia išvalyti pjūklo korpuse esančius tarpus, skyles. Į tas skyles taip pat papurkškite karbiuratoriaus valiklio, tada su plokščiu atsuktuvu, apvyniotu šluoste, išvalykite tarpelius. Keletą kartu pasukiokite šluostę tiek palei, tiek prieš laikrodžio rodyklę. Pakartokite šiuos veiksmus su abejomis skylėmis po du kartus.

  3. Specialiais tepalais ištepkite pjūklo korpuso skyles. Tam puikiai pasitarnaus vėl gi plokščias atsuktuvas. Tepalai turėtų būti antikoroziniai ir specialiai tinkami grandininiams pjūklams. Su replėmis suimkite smeiges ir įstatykite jas atgal į skyles.

  4. Palikite išdžiūti. Nedėkite iš kart pjūklo strypo korpuso atgal. Nuvalykite tepalų perteklių ir palikite viską džiūti bent 24 valandoms.

Atlikus visus šiuos veiksmus, galėsite vėl džiaugtis, jog grandininio pjūklo smeigės ir vėl tvirtai laikosi ant strypo korpuso. Tikėtina, kad po šios procedūros, smeigės greičiausiai laikysis dar tvirčiau, nei, kad laikėsi, kai buvote ką tik įsigiję naują pjūklą.

Tačiau verta žinoti, jeigu tokios procedūros neatlikote niekada, o pjūklu naudojatės labai seniai, gali būti, kad tos smeigės bus jau visiškai nusidėvėjusios. Šiuo metu tikrai nereikia keisti viso prietaiso, galite tiesiog internetu užsisakyti naujas dalis už tikrai nedidelę kainą ir patys jas nesunkiai pasikeisti namuose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *