Krekenos, kas tai yra?

Daugeliui šis žodis gali būti netgi visai negirdėtas bei nepažįstamas, tačiau praktiškai visi ūkininkai žinos, kas tai yra. Ypač, jeigu jie užsiima gyvulininkystę ir augina karves. Kadangi šis unikalus produktas išsiskiria prieš pat veršelio gimimą ir kažkiek po jo. Priešingai, negu pienas, jis turi kitokią gelsvą spalvą bei pasižymi visiškai kitomis savybėmis. Kurios yra ypatingai svarbios naujai gimusiam gyvūnui. Kadangi šiame produkte gausu baltymų bei imuninių medžiagų. Kas yra patys svarbiausi dalykai pirmosiomis gyvenimo dienomis veršeliui. Kadangi taip jis iš karto gauna daug energijos ir kartu apsaugą nuo įvairių ligų. Todėl labai svarbu, kad kuo greičiau po gimimo jam būtų sugirdomą šio produkto. Tam gali pasitarnauti tiek šviežiai iš karvės gautos medžiagos, tiek ir specialiai tam paruoštas bei įsigytas produktas. Kuris nesiskiria savo savybėmis, tačiau yra apdorotas bei paruoštas naudoti praktiškai bet kada.

Ar visuomet karvės jų turi?

Dažniausiai taip, kadangi tai yra natūralus procesas. Tačiau tikrai pasitaiko tokių atvejų, kai karvė šios medžiagos išskiria minimalų kiekį arba netgi neišskiria visai. Nors krekenos kiekvienam veršeliui yra būtinos. Todėl vertėtų būti pasiruošus tokiems atvejams iš anksto, kadangi kitaip gali sulėtėti gyvūno augimas bei ateityje gerokai sumažėti pieno kiekis, kurį jis potencialiai galėtų duoti. Tam gali pasitarnauti netgi užšaldytas iš anksčiau karvės produktas. Tiesa, jis neturėtų būti laikomas ilgiau, negu metus. O jeigu jo neturite, tuomet galima apsilankyti specializuotose parduotuvėse bei ten įsigyti. Kadangi šis produktas gali būti ne tik šaldomas, bet ir parduodamas apdorotas miltelių pavidalu. Tačiau dėl to jo kokybė bei funkcija nė kiek nesumažėja, todėl jis puikiai tiks tokiems atvejams. Kadangi tikrai ne visuomet ir ne visos karvės turės reikiamą jų kiekį.

Kodėl jas būtina sugirdyti patiems?

Gali atrodyti pakankamai natūralu, jog gimęs veršelis pats užsinorės maisto bei iš karvės gaus šio produkto. Tačiau iki tol, kol jis supras kaip tą reikėtų padaryti, gali praeiti netgi pusdienis. O šiuo atveju praktiškai kiekviena valanda yra gyvybiškai svarbi. Todėl vos tik gimusiam gyvūnui krekenos turėtų būti sugirdomos praktiškai iš karto. Kadangi per tas kelias valandas jis turi gauti reikiamą jų kiekį, kad ne tik sustiprėtų fiziškai, bet ir sustiprintų savo imunitetą. Todėl pirmus kelis litrus galima sugirdyti panaudojant buteliuką. To pilnai pakaks, kadangi dažniausiai iš karvės pirmo melžimo metu galima gauti net iki aštuonių litrų šios medžiagos. Taip pat jos galima turėti pasiruošus iš anksčiau arba įsigijus. Aišku, svarbu ne tik kiekis, bet ir koncentracija bei sudėtingas. Ką galima išsiaiškinti atliekant specialius tyrimus arba perkant jau paruošus produktus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *