Statybos ir profesinis ugdymas

SunkvežimiaiPažvelkite, kokių yra sunkiasvorių mašinų, naudojamų statybų sektoriuje: https://www.truckfind.lt/specializacijos/komunaline-technika . Dalis jų neretai išties gali atrodyti sudėtingos. O jas vairuoti – tai ne tas pats, kas valdyti lengvąjį automobilį. Ir tą, pasirodo, pripažįsta įvairūs žmonės. Jeigu ir jūs kada norėtumėte tapti statybininku bei valdyti tokią sunkią techniką, tą daryti galite, tą daryti įmanoma. Ką jums tereikia žinoti ir daryti? Tai, kad visus šiuos dalykus galima išmokti specialiose profesinėse mokyklose. Nors nuo seno mums kalama į galvą, kad geriau yra mokytis universitete, tačiau iš tiesų labai daug sėkmės gali pridėti tiesiog ne mokymasis universitete abstrakčių filosofijų, o studijos geroje profesinėje mokykloje.

Sunkiasvorių automobilių valdymas

Jeigu kažkur vyksta vilkiku pardavimas, vadinasi, tokia sunkiasvorė mašina ir parduodama, ir perkama, ir jos kažkam nuolat reikia. O kur galima mokytis vairuoti tokį automobilį? Profesinėje mokykloje, ir vėl. Jeigu neturite išsilavinimo, daugelyje profesinių mokyklų mokytis vilkiką ar kraną, ar savivartį galima nemokamai, padengs studijas valstybė. Kitiems, kurie neturi darbo, galima dalyvauti ir Darbo Biržos suteikiamuose projektuose, kurie padengia mokslų išlaidas. Verta mokytis dirbti su tokiomis mašinomis, o paskui įgūdžius pritaikyti darbe.

Krano operatorės – dažniau moterys

Jei vilkiku pardavimas labiau susijęs su tolimųjų reisų kelionėmis, tai kita sunkiasvorė mašina bus vien tik statybų atributas. Tai – kranas, kuris gali dirbti ir stovėti statybų aikštelėje, ir ten gali padaryti tikrai labai daug. Krano operatorės dažniausiai būna moterys. Kaip ir snaiperės kariuomenėje. Na gerai, gal jos dažniau ir nebūna moterys, nes daugiau tokią profesiją mokosi vyrai, tačiau jos mieliau priimamos į darbą dėl vienos keistos priežasties. Tikimasi, kad moterys yra kruopštesnės ir galės geriau atlikti šias pareigas. Įdomus pasirinkimas, tačiau jis toks yra ir niekur nuo jo nepabėgsi.

Apdailininkų reikia visada

Profesinėje mokykloje verta mokytis ir apdailos specialybę: tinkuoti, tapetuoti, keisti gipso kartono plokštes, klijuoti medį ar plyteles, griauti, numušti ir pan. Tokio darbo reikia visuomet ir visiems, kuo didesnis miestas, tuo daugiau reikės tokių meistrų. Tik reikia prisiminti, kad dideliame mieste būna ir didelė paklausa, ir didelė pasiūla. Visgi, nuoširdžiai išmokę dirbti tokį darbą galėsite būti patenkinti juo, siekti tobulumo, ir klientų visuomet surasite. Dar keletas paklausių specialybių: stogdengiai, mūrininkai, šaltkalviai, suvirintojai, darbų vadovai, skardininkai, santechnikai, elektrikai ir kiti ruošiami mokiniai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *