Statybų valdymas: nuo idėjos iki galutinio rezultato

Statybos – tai ir džiugus ir keblus procesas vienu metu. Naujo namo ar biuro statybas pradėję gyventojai su nekantrumu laukia, kada pasiektas galutinis tikslas, bet iki jo reikia nueiti tikrai nemažą kelią. Šiais laikais žmonės nuolat susiduria su laiko stoka, todėl visuose procesuose verta paieškoti pagalbos.

Pastebėta, kad vis dažniau tampa reikalinga paslauga – statybų valdymas. Šios srities profesionaliai turi reikiamos patirties, todėl geba suorganizuoti statybinius procesus taip, kad jie žmonėms kainuotų ne tik pigiau, nei ieškant savarankiškai, bet ir būtų sklandžiai užbaigti.

Kas yra statybų valdymas?

Statybinių projektų valdymas – tai paslauga, kuri apima kiekvieno statybų proceso įgyvendinimą ir sklandų organizavimą nuo pirminės idėjos iki galutinio rezultato. Svarbiausias šios paslaugos tikslas, kad visas projektas būtų atliktas ne tik laiku, bet ir neviršijant numatyto biudžeto. Valdymo metu sprendžiamos ir planuojamos įvairios statybų sritys, optimaliai kontroliuojamos išlaidos, planai, medžiagų pirkimai ir vertinamos rizikos.

Projekto vadovai užtikrina sklandų visų statybų darbą, yra atsakingi už įtempto grafiko laikymąsi, kada reikia riboja biudžetą, paskirsto išteklius bei užtikrina maksimalią statybos darbų kokybę. Jie įvertina įvairias galimas rizikas realiu laiku ir informuoja apie jas suinteresuotas šalis.

Dar labai svarbu, kad šių projektų vadovai palengvina komunikaciją, centralizuoja informaciją, konsultuoja abi šalis ir įgalina efektyvius procesus. Jie tampa tarsi tiltu tarp paslaugos užsakovo ir tiekėjų bei kitų statybos darbuotojų.

Trumpai tariant, statybų valdymo vadovas atlieka šiuos darbus:

  • sudaro statybų biudžetą ir sudaro išlaidų sąmatą;

  • suplanuoja darbo grafikus;

  • parenka efektyviausią statybų būdą ir strategijas;

  • palaiko ryšį su klientais tiek įvairiais darbo, tiek biudžeto klausimais;

  • aptaria technines statybų detales ir glaudžiai bendrauja su skirtingais proceso darbuotojais;

  • stebi personalo darbą statybų aikštelėje;

  • bendradarbiauja su statybininkais ir prekių tiekėjais.

Statybų valdymas prasideda tada, kai projekto savininkas kreipiasi į rangovus ir paprašo pateikti jam statybos pasiūlymus. Pasiūlyme atitinkamai būna pateikta informacija, kiek reikės investuoti į visą savo statybų procesą ir į tarpininkavimo paslaugas. O piniginiai pasiūlymai būna:

  • atviri. Jie yra neatsiejami nuo viešųjų projektų. Vyksta aukcionas ir čia bet kuris rangovas gali patiekti savo pasiūlymus;

  • uždari. Privačių projektų darbai grindžiami uždarais konkursais. Projekto savininkas paprašo pasiūlymų tik iš kelių rangovų.

Kai objekto savininkas jau turi visus pasiūlymus, belieka tik išsirinkti jam priimtiniausią. Labai svarbu atsižvelgti ne tik į mažiausią kainą, bet ir tai, kas į ją įeina. Juk statybų procese svarbu yra ne tik pigiausia kaina, bet bendras kainos ir kokybės santykis. Visais šiais klausimais taip pat būtų neprošal pasikonsultuoti su ekspertais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *