Plaukų priežiūros priemonės ilgiems plaukams

Sakoma, kad ilgi ir žvilgantys plaukai – gražiausias moters papuošalas. Ir iš tikrųjų: ilgi plaukai grožio etalonu buvo tiek prieš šimtmetį, tiek ir dabar. Tačiau ne paslaptis ir tai, kad turėti ilgus plaukus gali ne kiekviena – jie reikalauja daugiau priežiūros. Jei nusprendėte pamėginti užsiauginti ilgus plaukus, juos prižiūrėti padės tinkamos plaukų priežiūros priemonės.

Natūralių ingredientų galia

Daugelis plaukų priežiūros specialistų rekomenduoja prioritetą teikti natūralioms plaukų priežiūros priemonėms, tačiau ilgaplaukėms tai dar svarbiau. Juk būtent augaliniai aliejai, sviestai ir kiti veiklieji ingredientai maitina plaukus ir prisotina juos reikalingų medžiagų. Kuo daugiau natūralių medžiagų bus sudėtyje, tuo priemonė bus efektyvesnė, o maitinimas ilgiems plaukams itin reikalingas.

Viena dažniausių problemų, kylančių ilgaplaukėms – plaukų sausumas, itin juntamas galiukuose. Dėl sausumo galiukai skilinėja, šakojasi, o plaukai pradeda veltis ir galiausiai tenka juos trumpinti. Kad taip nenutiktų, rekomenduojama rinktis plaukų priežiūros priemones, praturtintas augaliniais aliejais. Tai gali būti įvairių riešutų, alyvuogių, argano ir kiti aliejai, kuriuos dažnai papildo vertingų žolelių ar uogų ekstraktai. Drėgmės neprarasti padeda ir tokie veiklieji ingredientai kaip amino rūgštys, baltymai, provitaminai.

Kokias plaukų priežiūros priemones naudoti?

Norint džiaugtis ilgais ir sveikai atrodančiais plaukais, vien šampūno nepakaks. Šampūnas išplauna plaukus, pašalina riebalų perteklių ir nešvarumus nuo galvos odos. Tai valomoji priemonė, todėl nereikia dėti vilčių, jog šampūnas pamaitins ar sudrėkins plaukus.

Naudoti kondicionierius rekomenduojama visiems, tačiau turint ilgus plaukus tai itin svarbu. Juk būtent kondicionieriai yra tos plaukų priežiūros priemonės, kurios padeda plaukams įveikti kasdienius iššūkius: saulės ir vėjo poveikį, aplinkos taršą, formavimo karštį ir kt. Ilgiems plaukams reikėtų rinktis kuo maistingesnę priemonę, tad geriausiai tinka maitinamieji ar atkuriamieji kondicionieriai – jie pasižymi intensyvesniu maitinimu.

Be kondicionieriaus, ilgus plaukus reikėtų palepinti ir kaukėmis – tai plaukų priežiūros priemonės, kuriose yra itin daug veikliųjų medžiagų. Tiesa, kaukę pakaks naudoti kartą per savaitę, jei persistengsite, plaukai prie šaknų gali greičiau susiriebaluoti. Pravartu turėti drėkinamąją ir atkuriamąją ar maitinamąją kaukę ir naudoti jas pakaitomis.

Itin kenčia ilgakasių plaukų galiukai, tad būtina naudoti ir aliejų. Jis pažeistų plaukų jau „neišgydys“, tačiau reguliariai naudojamos tokios plaukų priežiūros priemonės prisotina plaukus vertingų medžiagų ir užtikrina drėgmę, tad jie tampa lankstesni ir mažiau skilinėja.

Svarbus ir tinkamas plaukų šepetys

Prižiūrint ilgus plaukus svarbu ne tik pasirinkti tinkamas plaukų priežiūros priemones, bet ir vengti išorinių pažeidimų. Tačiau šukuotis juk vis dėlto reikia! Ilgaplaukėms puikiai tinka plaukų šepečiai plastikiniais šereliais (angl. Detangler), kurie išvelia plaukus švelniai juos atskirdami.

Taip pat venkite plaukų formavimo karštais prietaisais – ilgi plaukai, ypač netekę drėgmės yra daug lengviau pažeidžiami. O jei jau formuojate plaukus, tai būtinai naudokite plaukų priežiūros priemones, apsaugančias nuo žalingo karščio poveikio.

Ir, žinoma, nepamirškite, kad ilgiems plaukams svarbus tiek iš išorės, tiek iš vidaus. Pilnavertė mityba ir tinkamai parinktos plaukų priežiūros priemonės leis džiaugtis ilgais, žvilgančiais ir sveikais plaukais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *