Tinkamai parinktas trimerio valas palengvins darbus

Vasara – žolės pjovimo sezonas. Kiekvienas, turintis dirbti šį darbą žino, kad geriausiai darbai pavyksta tuomet, kai jie atliekami su tinkama įranga ir laiku. Todėl labai svarbu ne tik reguliariai pjauti žolę, bet ir naudoti tam skirtas priemones. Pavyzdžiui, jeigu žolė pjaunate trimeriu, Jums svarbu žinoti, koks trimerio valas, kokiems darbams yra geriausiai pritaikytas.

Kaip pasirinkti valą?

Labai dažnai manoma, kad trimerio valas yra tik nereikšminga smulkmena, tačiau iš tiesų nuo jo priklauso atliekamų darbų kokybė. Besisukantis valas ir atlieka pjovimo darbą, todėl jeigu norite, kad žolė būtų nupjauta tiksliai ir tam sugaištumėte mažiau laiko, reikia tinkamai pasirinkti ir valą.

Parduotuvėse galima rasti įvairių valo pasirinkimų. Įprastai trimerio valas gali būti grupuojamas pagal tai, kokios jis yra storio. Jeigu nežinote, kokio storio valą reikėtų rinktis Jums, tai galite nuspręsti pagal tai, kokius darbus ketinate atlikti. Pavyzdžiui, jeigu Jums reikia pjauti storą ir aukštą žolę, reikėtų rinktis storą valą. Tokiai žolei taip pat tinka ir keturių ar daugiau kampų valas, kuris lengvai nušienauja netgi sustagarėjusius krūmus. Tuo tarpu plonesnis ir apvalus valas skirtas plonesnei, jaunesnei žolei.

Labai svarbu žinoti, kad kuo storesnis yra valas, su kuriuo pjaunate, tuo galingesnio trimerio reikia. Pavyzdžiui, jeigu su mažoms erdvėms šienauti pritaikytų trimeriu norėsite nupjauti seniai nepjautą žolė, kurioje yra stagarų ir krūmų, net ir storas valas nepadės, nes trimeriui pritrūks galingumo. Tokiu atveju arba žolę bus pjauti sudėtinga ir tai užtruks laiko, arba trimeris vis paliks tai vieną, tai kitą nenušienautą augalą.

Kada laikas keisti?

Kartais darbai trunka ilgiau ir žolę šienauti sunkiau todėl, kad ne laiku yra keičiamas trimerio valas. Reikėtų žinoti, kad ilgiau šienaujant valas sutrumpėja ir taip sumažėjo žolės pjovimo plotas. Todėl pastebėjus, kad pjovimas užtrunka ilgiau ir nušienaujamas plotas sumažėjo, greičiausiai pamatysite, kad ir valas yra sumažėjęs. Be to, nereikėtų jo taupyti, nes šienaujant su trumpesniu valu, trimeris sunaudoja daugiau energijos ir kuro.

Kur ieškoti trimerio dalių?

Ne tik trimerio valas, bet ir daugybė kitų atsarginių trimerio dalių yra parduodamos internetu. Jas galite įsigyti paprastai ir greitai. Jeigu pastebėjote, kad sugedo trimerio dalys, kurios yra lengvai pakeičiamos, be vargo jas įsigysite internetu ir nereikės ilgai laukti, kol Jūsų prekės atkeliaus. Tačiau labai svarbu, kad Jūsų įsigytos trimerių dalys internetu būtų kokybiškos. Todėl rinkitės tik patikimus pardavėjus. Skirkite laiko ir pasirinkite tik tas parduotuves, kurios siūlo kokybiškus gaminius. Tam reikėtų rinktis žinomų gamintojų dalis ir atsakingai pasirinkti tai, ką perkate. Nepamirškite įsitikinti, kad Jūsų pasirinkta prekė tikrai tinka Jūsų gamintojo ir modelio trimeriui.

Jeigu gedimas nesudėtingas, atsisiuntę reikalingasdalis, jas pakeisite ir galėsite grįžti prie darbų. Tačiau jeigu gedimas sudėtingesnis, gali tekti ieškoti profesionalų meistrų. Jų kontaktų taip pat galite rasti internete. Tačiau dažniausiai, kai kaip tik yra pats žolės pjovimo sezonas, nesinori gaišti laiko, kol įranga bus remontuojama. Todėl verta pasidomėti, galbūt servise galima gauti pakaitinį įrankį arba kuriam laikui išsinuomoti trimerį, kuriuo galėtumėte tęsti darbus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *