Oras oras šildymo sistema: privalumai ir trūkumai

Ieškant šildymo sprendimo namams, vienas populiariausių pasirinkimų Lietuvoje yra oras oras šildymo sistema. Tai patikimas ir efektyvus būdas išspręsti namų šildymo klausimą. Todėl jeigu ir Jūs svarstote įsigyti šią sistemą, verta pasidomėti, kaip ji veikia, kokie yra jos privalumai ir trūkumai.

Kaip tai veikia?

Oras oras šildymo sistema kartais yra painiojama su oras vanduo šildymo sistema. Tai gana panašios sistemos, tačiau jų veikimo principas yra skirtingas. Pavyzdžiui, oras vanduo sistema veikia taip, jog iš lauko paimamas šaltas oras, o šiluma jis tampa tuomet, kai yra perduodamas per kitus įrenginius. Pavyzdžiui, per namuose įrengtus radiatorius ar šildomas grindis. Tai pavyksta todėl, jog sistema kartu ruošia ir karštą vandenį. Tai yra didžiausias skirtumas, kuo ši sistema skiriasi nuo oras oras sprendimų.

Oras oras šildymo sistemos taip pat susideda iš vidaus ir lauko blokų ir taip pat naudoja orą iš lauko, tačiau veikia kiek kitaip. Iš lauko paimamas oras, eidamas per sistemas sušildomas ir į patalpas patenka jau Jums reikalingos temperatūros.

Ekologiškas sprendimas

Vienas svarbiausių privalumų, kodėl vis daugiau žmonių renkasi šio tipo sistemas ir šilumos siurblius, yra tai, jog oras oras sistema yra draugiška gamtai. Tai tai ekonomiška ir patikima sistema. Ji neišskiria Co2 į aplinką, todėl labai dažnai ši sistema yra montuojama naujuose šiuolaikiškose namuose. Taip pat ji pasirenkama kai kuriami aukštos energetinės klasės pastatai. Oras oras siurblys veikia efektyviai, tyliai ir padeda sutaupyti net iki 70 proc. išlaidų šildymui.

Be to, sistemai nereikia daug vietos. Nebereikia turėti atskiros patalpos šildymui namuose. Oras oras šilumos siurblys gali būti montuojamas bet kurioje namų patalpoje, o pasirinkus tinkamą vietą, jis netgi nekris į akis.

Tinka visiems namų tipams

Labai dažnai galvojama, kad šilumos siurbliai oras oras gali būti montuojami tik nuosavuose namuose. Tačiau tai netiesa. Vis daugiau daugiabučių gyventojų taip pat domisi oras oras šildymo sistema ir džiaugiasi, galėdami ją įsirengti namuose. Tam tereikia gauti leidimą išoriniam siurblio blokui įrengti. Tačiau jeigu tai padaryti nepavyksta, rinkoje jau galima įsigyti siurblių, kurie yra be šio išorinio bloko.

Oras oras sistema gali būti patogiai montuojama tiek mažose, tiek didelėse patalpose. Sistema bus pajėgi apšildyti visas patalpas, jeigu siurblio galingumas bus pasirinktas tinkamai. Tam reikėtų pasikonsultuoti su profesionaliais pardavėjais, kad pasirinktumėte Jūsų lūkesčius galintį atitiktį įrenginį.

Vienintelis minusas

Labai dažnai, pirkėjai, ieškodami tinkamo šildymo sprendimo savo namams, svarsto, kokie yra vienų ar kitų įrenginių privalumai ir kokie trūkumai. Tie, kurie jau yra išbandę šiuos siurblius, žino, kad oras oras šildymo sistema yra sprendimas, kuris tikrai vilioja įsigyti šią sistemą, bet atrodo, kad joje beveik nėra jokių trūkumų. Vienintelis trūkumas, kurį būtų galima įvardinti – tai kaina. Kai kurie žmonės baiminasi, kad sistema kainuoja brangiai.

Tačiau reikia nepamiršti, jog tai yra ilgalaikė investicija. Kaip jau minėta, įsigijus šią sistemą, sutaupysite šildymo ir elektros išlaidų, tad džiaugsitės geresne gyvenimo kokybe iš karto. Be to, rinkoje galima rasti įvairių kainų ir pasiūlymų. O taip pat verta pasinaudoti pirkimu išsimokėtinai arba pasidomėti valstybės skiriamomis kompensacijomis, kuriomis gali pasinaudoti pirkėjai, perkantys tokio tipo šildymo sistemas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *