Ventiliatoriai ir šildymo sistemos – optimaliai oro temperatūrai

Vasaros metu dažnai tenka pagalvoti apie tai, kaip būtų galima atsivėsinti, ir ventiliatoriai gali būti viena palankiausių galimybių – jie nekainuoja labai brangiai, ir gali padėti pasijusti geriau. Dėl per didelio karščio neretai mažėja darbingumas, kankina bloga savijauta, tad įsigyti ventiliatorių visada yra pravartu. Taigi, į ką svarbiausia atkreipti dėmesį renkantis tinkamiausią įrenginį?

Pirmiausia pagalvokite apie tai, koks ventiliatoriaus tipas galėtų geriausiai pasiteisinti. Ventiliatoriai gali būti staliniai, statomi ant žemės, taip pat ir kompaktiški ventiliatoriai, kuriuos su savimi galima pasiimti į kelionę. Visai nesvarbu, kokį ventiliatoriaus tipą nuspręsite pasirinkti, įvertinkite tai, ar galima keisti ventiliatoriaus pūtimo greitį ir kryptį. Jei ventiliatoriumi naudosis daugiau nei vienas žmogus, tokiu atveju puikiu pasirinkimu gali būti ventiliatorius, kuris gali sukiotis į šonus. Taip pat gali būti reguliuojamas ir ventiliatoriaus aukštis, kas taip pat gali būti labai patogu. Dar vienas svarbus dalykas yra tai, koks yra ventiliatoriaus skersmuo – kuo jis bus didesnis, tuo plačiau yra pučiamas oro srautas. Didesnėms patalpoms visada yra rekomenduojama rinktis tokius ventiliatorius, kurių skersmuo yra pakankamai didelis – standartinis ventiliatorius paprastai yra 30 cm skersmens. Vis dėlto, skersmuo ne visada yra esminis dalykas – kompaktiškesni ventiliatoriai kartais yra dar efektyvesni, ir tai lemia įrenginio konstrukcija.

Ventiliacijos sprendimaiPaprastai yra tikimasi, kad ventiliatorius dirbs pakankamai tyliai, tad palanku atsižvelgti į tai, koks yra ventiliatoriaus triukšmo lygis. Tenka pastebėti, kad plastikinių ventiliatorių triukšmo lygis paprastai yra mažesnis nei metalinių, tačiau visada yra svarbu atsižvelgti į konkretų ventiliatoriaus modelį. Paprastai yra nurodoma, koks yra ventiliatoriaus triukšmo lygis, ir tai leidžia paprasčiau priimti sprendimą. Tam tikri ventiliatoriai gali būti valdomi nuotoliniu būdu bei turi laikmatį, tačiau šios galimybės ne visada yra būtinos.

Šaltuoju metų laiku paprastai tenka galvoti apie tai, kaip būtų galima namus paversti jaukesniais ir šiltesniais. Įvairios sildymo sistemos tikrai gali padėti pasiekti pačių geriausių rezultatų, nes jos garantuos pakankamą šilumą jūsų namuose. Vienas dažniausių šių dienų pasirinkimų – grindinio šildymo sistema, kuri pasiteisina ne taip ir retai. Vienas didžiausių privalumų yra tai, kad grindinis šildymas yra labai jaukus ir neapkrauna namų papildomomis šildymo detalėmis – namuose nereikės laikyti jokių šildytuvų, ir kambarių vaizdo negadins radiatoriai. Taip pat labai svarbu ir tai, kad tokia pasirinkimo galimybė yra ekonomiška – grindinis šildymas paprastai pareikalauja kur kas mažesnių išlaidų nei šildymas radiatoriais, ir grindinis šildymas paprastai yra kur kas efektyvesnis. Patalpose šiluma pasiskirsto tolygiai, tad visai nesvarbu, kuriame namų kampelyje būtumėte, čia tikrai bus pakankamai šilta. Neverta nerimauti, kad vaikštant šildomomis plytelėmis galima nusideginti – tokios galimybės paprasčiausiai nėra. Tai itin aktualu auginantiems naminius gyvūnus ar mažus vaikus – skubame jus nuraminti, kad tikrai nekils jokio pavojaus. Šildomose patalpose oras kyla iš apačios į viršų, ir šiluma pasiskirsto tolygiai. Kadangi nebus tokių namų kampelių, kuriuose nepakaks šilumos, bus galima nesibaiminti, kad namuose gali atsirasti pelėsis.

Visai nesvarbu, kokie įrenginiai jus domina – sildymo sistemos ar ventiliatoriai, kiekvienu atveju tikrai atrasite pačias palankiausias pasirinkimo galimybes. Jei jums kiltų tam tikrų klausimų, ką rinktis yra palankiausia, visada galite tiesiog pasikonsultuoti su specialistais, ir jie jums galės patarti, kokios galimybės yra pačios palankiausios. Pasirūpinkite savo namų jaukumu – kartais tam reikia visiškai nedaug,- tiesiog įsigyti tam tikrą įrenginį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *